Pierwsze zwycięstwo koszykarzy KKS Pro-Basket Kutno w Rozgrywkach 2 Ligi Męskiej  - Zdjęcie główne

Sport Pierwsze zwycięstwo w Rozgrywkach 2 Ligi Męskiej odnieśli koszykarze KKS Pro-Basket Kutno podejmujący u siebie w minioną niedzielę zespół Rosy Sport Radom. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem drużyny kutnowskiej 79:68 (18:15, 19:16, 27:29, 14:8).

Od początku spotkania zarysowała się minimalna przewaga drużyny KKS Pro-Basket Kutno, zespół z Radomia mimo składnej gry nie potrafił wypracować sobie punktowej przewagi. Na początku drugiej kwarty za sprawą zespołowej gry na 10 punktowe prowadzenie wyszedł zespół kutnowski, który do końca połowy utrzymał prowadzenie. Na początku drugiej połowy w szeregi drużyny prowadzonej przez trenera Krzysztofa Szablowskiego oraz Tomasza Skowrona wkradło się zamieszanie, łatwe straty pozwoliły rywalom na doprowadzenie do remisu. W ostatniej kwarcie zmobilizowani zawodnicy z Kutna potrafili odskoczyć swoim rywalom wygrywając 4 kwartę 14:8 a całe spotkanie 79:68. Najwięcej punktów w drużynie KKS Pro-Basket Kutno zdobył Szymon Pawlak – 20. 16 punktów do wyniku dorzucił Arkadiusz Kobus. Warto również dodać że rekordowe 13 asyst ( 8 w pierwszej połowie) uzyskał kapitan drużyny January Sobczak.

Punktowali: Kowalewski Michał 6, Pruefer Filip 3, Stopierzyński Hubert 9, Pawlak Szymon 20, Pogoda Damian 12, Wiliński Maciej 2, Arkadiusz Kobus 16, January Sobczak 3, Kacper Grzesiowski 5, Robert Rejniak 3, Maciej Poznański 0.

Kolejne spotkanie drużyna rozegra 23 października na wyjeździe w Stalowej Woli. Zapraszamy natomiast na mecz z Księżakiem Łowicz, który odbędzie się 26 października 2016r o godzinie 18:00 w hali Szkoły Podstawowej nr 9 w Kutnie.