Pogoń bez szans w Kutnie

Pogoń bez szans w Kutnie - Zdjęcie główne

SportKolejną wygraną w sezonie zanotowali dziś koszykarze Polfarmexu. Tym razem podopieczni Jarosława Krysiewicza odprawili z kwitkiem Pogoń Prudnik. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Lwów 74-59, a najlepszym strzelcem kutnian został Mateusz Zębski, który zapisał na swoim koncie 17 oczek.

Pierwsza kwarta miała dosyć wyrównany przebieg. Dłużej na prowadzeniu znajdowali się co prawda koszykarze z Kutna, jednak gospodarze nie tracili dystansu. Walka toczyła się praktycznie punkt za punkt i w połowie odsłony na tablicy wyświetlał się wynik 7-7. W końcówce goście zdołali wyjść na niewielkie prowadzenie (20-18), ale dwie trójki w wykonaniu Janiaka i Kobusa okazały się kluczowe dla losów odsłony, która finalnie padła łupem Lwów. Po dziesięciu minutach podopieczni Jarosława Krysiewicza prowadzili 24-20.

Drugą kwartę koszykarze z miasta róż rozpoczęli z wysokiego "c". Punkty Wojdyły, Tradeckiego oraz Majewskiego zapewniły Lwom run 7-0 i jedenastopunktową przewagę (31-20). Dwucyfrowe prowadzenie kutnian utrzymywało się w kolejnych akcjach i na 3:35 minuty przed końcem pierwszej połowy, po dwóch skutecznych osobistych Majewskiego, wynosiło już 14 oczek (38-24). Jeszcze przed przerwą goście zdołali nieco zniwelować przewagę Lwów, jednak do szatni schodzili przy niekorzystnym dla siebie wyniku, przegrywając 30-41.

Po zmianie stron Pogoń powtórzyła wyczyn Lwów z początku drugiej kwarty i w nieco ponad minutę zdołała odrobić większą cześć strat (37-41). Od tego momentu spotkanie znów rozgrywane na styku i żadna z drużyn nie była w stanie odskoczyć od rywala (44-42). Sytuacja zmieniła się na sześć minut przed zakończeniem odsłony, kiedy impuls do ataku, celnym trafieniem z półdystansu, dał Janiak. Lwy złapały drugi oddech i w krótkim czasie zdołały zbudować dwanaście oczek przewagi (54-42). Pogoń próbowała odpowiedzieć, ale rozpędzony Polfarmex nie pozostawił im większego pola do popisu, pewnie prowadząc przed decydującą kwartą, 60-45.

W ostatnich dziesięciu minutach podopieczni Jarosława Krysiewicza kontrolowali boiskowe wydarzenia, nie pozwalając Pogoni na skuteczne odrabianie strat. Prowadzenie Lwów cały czas pozostawało niezagrożone i ostatecznie to Polfarmex mógł cieszyć się z kolejnych dwóch punktów, wygrywając 74-59.

Polfarmex Kutno - Pogoń Prudnik 74-59 (24-20, 17-10, 19-15, 14-14)

Polfarmex: Zębski 17, Janiak 13, Majewski 10, Marek 8, Tradecki 6, Kobus 5, Sobczak 5, Wojdyła 5, Pawlak 3, Szwed 2;

Pogoń: Garwol 13, Bogdanowicz 12, Strzelecki 11, Prostak 9, Nowerski 7, Krawczyk 7, Czyżewski 0, Malitka 0.