Reklama

Postaw na zdrowe hobby i zdobądź kartę wędkarską!

Opublikowano:
Autor:

Postaw na zdrowe hobby i zdobądź kartę wędkarską! - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Sport Koło wędkarskie Metalurg Kutno promuje zdrowy tryb życia, a w tym roku również daje możliwość wyrobienia karty wędkarskiej. Z takiej okazji mogą skorzystać uczniowie szkół podstawowych i wygasających klas gimnazjalnych ze szkół podlegających pod miasto Kutno.

Koło wędkarskie Metalurg Kutno od kilku lat wspólnie z Prezydentem Miasta Kutno organizujemy zawody wędkarskie połączone z promocją zdrowego żywienia i bezpieczeństwa związanego z czynnym wypoczynkiem nad wodą p.n.„ Czas na zdrowe hobby” dla uczniów szkół podstawowych i wygasających klas gimnazjalnych z terenu miasta Kutno.

W trakcie zeszłorocznych zawodów Prezydent zaproponował aby zorganizować szkolenie połączone z egzaminem na kartę wędkarską. Po kilku miesiącach przygotowań i zawarciu stosownej umowy rozpoczynamy zadanie „CZAS NA ZDROWE HOBBY - ZDOBYWAMY KARTĘ WĘDKARSKĄ”, którego celem jest promocja zdrowego stylu życia i wypoczynku w oderwaniu od zagrożeń dnia codziennego.

- Promujemy zastąpienie dni z telewizorem i różnymi konsolami do gier czy też próbowania złych używek na rzecz kontaktu z przyrodą i ochrony naturalnego środowiska oraz działań proekologicznych. Przybliżenie znaczenia zdrowego wypoczynku, kontaktu z przyrodą i rywalizacji sportowej dla prawidłowego rozwoju jednostki osobowej. Propagowanie sportu wędkarskiego jako alternatywnej formy aktywnego wypoczynku. Dodatkowo przekażemy jak bezpiecznie korzystać z wypraw nad wodę.Rozwijanie umiejętności właściwego zachowania się w sytuacjach zagrożenia i ich umiejętnego omijania - współdziałanie z KP PSP w Kutnie - informuje Zbigniew Gralewski, prezes koła. - W planach mamy przeprowadzenie w formie nieodpłatnej 200 egzaminów na kartę wędkarską, Prezydent sfinansuje m.in. materiały edukacyjne, koszty karty wędkarskiej oraz poczęstunek i nagrody dla najlepiej zdających. Szkolenia będą się odbywały w szkołach oraz w KDK -dodaje.

Terminy : w szkołach – będą ogłaszane na plakatach.
W KDK – każdy poniedziałek godz. 16.00 w sali 119 po uprzednim zgłoszeniu u organizatora.

- Dodatkowo w ramach pracy z osobami niepełnosprawnymi przeprowadzimy egzaminy w SOSW nr 2 dla osób niedosłyszących. Jest duże prawdopodobieństwo, że w roku bieżącym rozszerzymy akcje na teren współpracujących z nami gmin. Będzie to również wkład Koła w miejskie obchody 100 – lecia odzyskania niepodległości przez Polskę - dodaje prezes.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE