Przegrana drugoligowców KKS Pro-Basket Kutno w Radomiu

Przegrana drugoligowców KKS Pro-Basket Kutno w Radomiu - Zdjęcie główne

SportW XVII kolejce rozgrywek 2 Ligi Męskiej drużyna KKS Pro-Basket Kutno rozegrała wyjazdowe spotkanie z zespołem Rosa Radom Sport. Mecz zakończył się zwycięstwem podopiecznych trenera Dawida Mazura 85:64(24:15, 22:20, 22:20, 17:9).

W pierwszym spotkaniu rozgrywanym w październiku w Kutnie górą okazali się koszykarze Pro-Basketu, którzy wygrali 79:68. Zespół kutnowski wybrał się na mecze do Radomia w niekompletnym składzie, co zaowocowało kolejną przegraną w sezonie. Trener Tomasz Skowron miał do dyspozycji jedynie 9 zawodników zdolnych do gry.

Od początku spotkania gospodarze narzucili swoje tempo gry, uzyskując kilku punktową przewagę już w pierwszej kwarcie. Druga i trzecia kwarta była już bardziej wyrównana, jednak ciężko było koszykarzom z Kutna odrobić straty grając w niepełnym składzie. W ostatniej kwarcie gospodarze powiększyli swoją przewagę wygrywając w całym spotkaniu 85:64. Najskuteczniejszym zawodnikiem w zespole kutnowskim był kapitan January Sobczak, który rzucił 26 punktów, natomiast bliski uzyskania kolejnego double – double w sezonie był Filip Pruefer ( 10 pkt, 9 zb).

Punktowali: Michał Kowalewski 0, Mateusz Ćwirko – Godycki 0, Filip Pruefer 10, Kacper Grzesiowski 1, Maciej Poznański 8, January Sobczak 26, Hubert Stopierzyński 9, Szymon Pawlak 3, Damian Pogoda 7.

Po XVII kolejce zespół KKS Pro-Basket Kutno zajmuje 11 miejsce w tabeli (bilans 5-12).

Kolejne spotkanie drużyna rozegra w najbliższą niedzielę 15 stycznia o godzinie 16:00 w hali Szkoły Podstawowej nr 9 w Kutnie.