Rezerwy wygrały, ale nie awasnowały

Rezerwy wygrały, ale nie awasnowały - Zdjęcie główne

SportDo ostatniej ligowej kolejki walka o awans do łódzkiej okręgówki pozostawała sprawą otwartą. Niestety po niedzielnych spotkaniach wszystko stało się jasne. Awans wywalczyła Bzura Ozorków, która pokonała Ostrovię Ostrowy. Zwycięstwo zanotowali również kutnianie, którzy po emocjonującym spotkaniu zgarnęli komplet punktów w Mianowie.

Spotkanie bardzo dobrze rozpoczęło się dla kutnian, którzy już w 5. minucie mogli objąć prowadzenie. Rzutu karnego nie wykorzystał jednak Dominik Dębowski i wynik cały czas pozostawał bezbramkowy. Sytuacja uległa zmianie pięć minut później, kiedy po błędzie bloku defensywnego KS-u piłkę w siatce umieścił Barański. Podrażnieni takim obrotem spraw kutnianie odpowiedzieli w 25. minucie. Wtedy to po drużynowej akcji na listę strzelców wpisał się Górczyński. Niestety jeszcze przed przerwą gospodarze ponownie mogli cieszyć się z prowadzenia. Już w doliczonym czasie gry na na strzał z okolicy 20 metra zdecydował się bowiem Tomasz Wójcik i jak się okazało była to dobra decyzja. Na przerwę kutnianie schodzili więc, przegrywając 1-2.
Po zmianie stron piłkarze KS-u ostro ruszyli do przodu i potrzebowali zaledwie pięciu minut, aby za sprawą Krzymieniewskiego doprowadzić do wyrównania. Kilka chwil później drugie trafienie w spotkaniu dopisał do swojego konta Górczyński. Gospodarze do ostatniej minuty starali się jeszcze odwrócić losy spotkania, jednak równo z końcowym gwizdkiem to podopieczni Jacka Walczaka i Dominika Tomczaka mogli cieszyć się z 21 zwycięstwa w sezonie. Niestety radość ze zwycięstwa zmąciła kutnianom wygrana Bzury Ozorków (Bzura Ozorków - Ostrovia Ostrowy 2-1), która zapewniła im awans do łódzkiej okręgówki.
MKS Mianów - KS II Kutno 2-3 (2-1)
Barański, Wójcik - Górczyński (2), Krzymieniewski
KS: Czekalski (46' Zasadziński) - Domański, Seklecki (62' Jabłoński), Krzymieniewski, (60' Motylewski), Dębowski, Pokorski, Ławniczak, Górczyński, Maryniak, Sztygiel (55' Wietrzyk Michał), Kapruziak.