Sukces koszykarek KS Kutno. Zdobyły brązowy medal! [ZDJĘCIA]

Opublikowano: Aktualizacja:

Sport Najmłodsze koszykarki KS Kutno zdobyły brązowy medal w Wojewódzkiej Lidze U11 ŁKOSZ.

Mecz półfinałowy

Basket 4Ever Ksawerów-KS Kutno 62:53 (10:7, 13:19,17:12, 22:15)

Mecz o III miejsce

KS Kutno - PTK Fabryka Wełny Pabianice 69:58 (27:23, 22:6, 6:8, 14:26)

W ubiegłą sobotę (6 maja) skrzatki KS Kutno udały się do Ksawerowa na Finał A Wojewódzkiej Ligi U11 ŁZKosz.

W Finale A wzięły udział cztery najlepsze drużyny rozgrywek zasadniczych. Zajmując IV miejsce w rozgrywkach zasadniczych w pierwszym meczu półfinałowym spotykamy się z liderem ligi, drużyną z Ksawerowa. Gramy bardzo dobrze, ambitnie i do przerwy sprawiamy niespodziankę prowadząc z faworytem turnieju 26:23. Jeszcze na 8 minut przed końcem meczu prowadzimy 45:40 ale kilka niecelnych rzutów zadecydowało o przegranej 62:53.

W meczu o III miejsce spotykamy się z drużyną z Pabianic, z którą mamy bilans meczów 1:1. Mecz bardzo zacięty i wyrównany, druga kwarta wygrana 22 :6 pozwala nam odskoczyć na 18 pkt. Pomimo ambitnej pogoni drużyny z Pabianic utrzymujemy prowadzenie i możemy się cieszyć z brązowych medali.

Skład KS Kutno:
Maja Bobrzak, Karolina Kowalska, Maja Dajer, Iga Królikowska kapitan, Nel Sujecka, Lena Domżał, Nina Miszewska, Lena Kurzawa, Paulina Leśniewska, Natalia Dopierała, Tatiana Łukaszewska, Lena Smulska, Julia Sroka, Antonina Bigosińska, Nicola Golińska, Maja Miszczak, Alicja Rajska, Zuzanna Wójcik, Julia Dajer, Paulina Sobczak.
Trener:  Mariusz Łubiński.
Kierownicy drużyny: Maciej Sroka i Marcin Bigosiński.

Info: KS Kutno

Wielkie brawa dla wszystkich zawodniczek za świetną grę przez cały sezon
Podziękowania dla rodziców za "mega" doping, czuliśmy się jak w domu.
Gratulacje dla wszystkich drużyn a w szczególności dla MKS Ósemka Skierniewice za zdobycie złotego medalu. Wielkie podziękowania dla Basket 4Ever Ksawerów za perfekcyjną organizację turnieju finałowego i słodki poczęstunek.