Sukces kutnowskiego fightera

Opublikowano: Aktualizacja:

Sport Z bardzo dobrej strony w swojej pierwszej zawodowej walce zaprezentował się przedstawiciel KSK Stal Kutno – Krystian Rosa. Kutnianin zmierzył się w pojedynku na gali Krwawy Sport 2, która zorganizowana została w Kosakowie koło Gdyni.

Rywalem Krystiana był Krzysztof Cybulski, który w przeszłości zdobył tytuł wicemistrza świata w karate. Walka rozegrana została na dystansie trzech, trzyminutowych rund, po których sędziowie jednogłośnie przyznali zwycięstwo kutnianinowi.

- O tym, że zawalczę na sobotniej gali dowiedziałem się dzień wcześniej. Było to dla mnie więc spore wyzwanie, tym bardziej, że to moja pierwsza walka zawodowa. Jestem bardzo zadowolony z rezultatu, ale myślami jestem już przy kolejnym rywalu, z którym zmierzę się już 3-ciego października – podsumował swój występ Krystian Rosa.

Warto dodać, że na gali kibice byli świadkami między innymi 4 osobowego turnieju K1 na gołe pięści w limicie wagowym do 100 kg. W zmaganiach udział wzięli: Łukasz Szecówka (zdobywca trzech pasów mistrzowskich), mistrz Niemiec K1 organizacji ISKA Patryk Hebel, mistrz Polski Muay Thai Adam Curyło oraz zwycięzca 30 walk bokserskich Michał Wasilkowski.

Serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.