Reklama

Sukcesy kutnianki Julii Łysio na Mistrzostwach Polski w pływaniu

Opublikowano:
Autor:

Sukcesy kutnianki Julii Łysio na Mistrzostwach Polski w pływaniu - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Sport Miniony weekend był dla mieszkającej w Kutnie Julii Łysio bardzo pracowity, ale i owocny. Dziewczynka wzięła bowiem udział w Mistrzostwach Polski Juniorów Młodszych 14-latków w pływaniu, które odbyły się w Olsztynie. Julia może pochwalić dobrymi czasami - znalazła się w najszybszej ćwiartce najlepszych pływaków z całej Polski!

Na basenie 50 m WCRS Aquasfera Galeria Warmińska zmierzyło się łącznie 597 zawodników ze 148 najlepszych klubów z całej Polski. Kutnianka walczyła o jak najlepsze lokaty na kilku dystansach: 50 m, 100 m, 200 m stylem dowolnym, 200 m stylem zmiennym i 100 m stylem grzbietowym. Już pierwszego dnia Mistrzostw wywalczyła sobie finał B na dystansie 200 m stylem dowolnym z 15 czasem w Polsce. Po wieczornym finale udało jej się pokonać dystans z czasem 2:18:82. Następnego dnia Julka przepłynęła 200 m stylem zmiennym uzyskując przy tym czas 2:37.12, co dało jej 25 miejsce w Polsce wśród 14 latków.

Julia Łysio dopiero od września 2017 r. zaczęła regularnie trenować pływanie - treningi ma dwa razy dziennie. Uczęszcza do szkoły podstawowej 173 w Łodzi i trenuje w klubie MKS Trójka Łódź. Przygotowania wymagały wczesnych pobudek - jej dzień rozpoczynał się wyjazdem o 5:50 rano na trening do Łodzi, potem zajęcia lekcyjne i następny trening, co wiązało się z późnymi powrotami do domu. Mimo trudu, wyrzeczeń i wysiłku, który wkłada, by móc stanąć do rywalizacji z najlepszymi pływakami w Polsce w jej kategorii wiekowej, nie zepchnęła nauki na drugi tor.

Zawodnicza bardzo chce podziękować wszystkim życzliwym osobom, którzy ją wspierają, kibicom którzy pojechali jej dopingować na MP, rodzicom, dziadkom, firmie Sandbus, która zrefundowała jej dojazdy na treningi, Prezesowi, oraz Zarządowi Grupowej Oczyszczalni Ścieków Sp. z o.o. w Kutnie, która zawodniczce zrefundowała strój startowy i okulary pływackie.

Mimo wielkiej determinacji młodego sportowca w dążeniu do celów proces szkoleniowy jest dla rodzony Julki dośc kosztowny. Osoby, które chciałyby wesprzeć pływaczkę w dążeniu do marzeń i coraz większych sukcesów oraz mogące dać dziewczynie nowe możlwiości szkoleniowe, proszone są o kontakt z jej mamą (nr tel.: 662-454-404).

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE