Sukcesy zawodników UKS "Dziewiątka". Mają na swoim koncie kolejne medale [FOTO]

Opublikowano: Aktualizacja:

Sport W miniony weekend młodzicy Uczniowskiego Klubu Sportowego „Dziewiątka” pod opieką trenera Sebastiana Lipca wzięli udział w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików U16. Zawody zostały rozegrane na stadionie Akademickiego Związku Sportowego w Łodzi. Nasi lekkoatleci w pełni zaprezentowali swoje umiejętności, zdobywając pięć medali w doborowej stawce blisko 300 zawodników z 33 klubów makroregionu świętokrzysko-łódzkiego.

Mistrzami makroregionu zostali:

- Agnieszka Bryszewska - w biegu na 80 m ppł. zwyciężyła z czasem 12,43 s, który jest jej najlepszym wynikiem, jednak nie może być oficjalnym rekordem życiowym, ponieważ siła wiatru nieznacznie przekroczyła dozwolone 2 m/s,

- Igor Frydrysiak, który zdobył złoty medal w biegu na 2000 m, ustanawiając rekord życiowy z czasem 2;29,95 min;s.

Pozostałe trzy medale, brązowe zdobyły:

- Julia Karasiewicz, dwukrotnie; w skoku wzwyż z wynikiem 150 cm i w biegu na 80 m ppł. z czasem 13, 67 s,

- Agnieszka Bryszewska w konkursie skoku w dal z wynikiem 5,07 m.

O medal „otarła” się inna kutnowska lekkoatletka - Zuzanna Wiśniewska, która w biegu na 80 m ppł. zajęła czwarte miejsce z czasem 14,01 s. Zuzia zajęła także 11 miejsce w biegu na 100 m, pokonując ten dystans w czasie 13,75 m.

Dorobek medalowy kutnowskich młodzików byłby bogatszy o 2-3 medale, gdyby w mistrzostwach mogła uczestniczyć dwójka innych zawodników:

- Sandra Gałaj, która z powodu kontuzji nie ukończyła zawodów,

- Hubert Kowalski (lider tegorocznych tabel w dwóch konkurencjach - skoku w dal i w biegu na 110 m ppł.), który w tym samym czasie, wraz z trenerem Jackiem Kudła przebywał w Krakowie na Wielobojowych Mistrzostwach Polski Młodzików U16.

Nałożenie się terminów dwóch imprez mistrzowskich w kategorii młodzika zdarzyło się pierwszy raz w historii startów młodych lekkoatletów i było spowodowane przełożeniem w ubiegłym tygodniu łódzkiej imprezy z powodu złych warunków atmosferycznych.

Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w Łodzi były ostatnią imprezą, na której można było uzyskiwać minima, uprawniające do startu w Indywidualnych Mistrzostwach Polski Młodzików U16 (Mały Memoriał Janusza Kusocińskiego), które odbędą się 24-25 września w Lublinie.

Na tą chwilę pewny udział w tych zawodach mają Hubert Kowalski i Agnieszka Bryszewska, natomiast Igor Frydrysiak musi poczekać na dodatkową weryfikację Polskiego Związku Lekkiej Atletyki.

Info: UKS "Dziewiątka"