Sześć złotych medali młodych judoków!

Sześć złotych medali młodych judoków! - Zdjęcie główne

SportŚwietny występ na zakończenie sezonu startowego zanotowali judocy Uczniowskiego Klubu Sportowego ,,IPPON'' MDK z Kutna. Na rozegranych w hali SP nr 16, XII Otwartych Mistrzostwach Płocka w Judo, dwunastoosobowa ekipa z naszego miasta wywalczyła 10 medali, w tym aż 6 złotych.

Rozgrywany na 7 matach turniej zgromadził na starcie ponad 250 zawodniczek i zawodników z 6 województw. Młodzi judocy z Kutna spisali się nadspodziewanie dobrze wygrywając aż sześć kategorii wagowych.

Nie zawiódł Miłosz Myszkowski, będący jednym z najlepszych zawodników w kraju w swej grupie wiekowej. Pewnie wygrał kategorię wagową -46 kg, pokonując pięciu rywali (w tym czterech przed czasem), udowadniając po raz kolejny swe aspiracje do medalu w październikowych Mistrzostwach Polski Młodzików.

Na najwyższym stopniu podium stanął też Piotr Graczyk (-81 kg), pokonując trzech rywali przez ippon w grupie wiekowej młodzików.

Bardzo ładne walki stoczyli też Franek Pawłowski (5 wygranych), Damian Bronikowski (4 wygrane) i Hubert Pisera (4 wygrane przed czasem), wygrywając swoje kategorie wagowe. Pierwsze miejsce wywalczyła też czyniąca stałe postępy Ala Wojtczak.

Ostateczny bilans startu naszych judoków przedstawia się następująco:

• medale złote: Hubert Pisera U-11 (-45 kg), Franek Pawłowski U-13 (-33 kg), Damian Bronikowski U-13 (-36 kg), Alicja Wojtczak U-13 (-60 kg), Miłosz Myszkowski U-15 (-46 kg), Piotr Graczyk U-15 (-81 kg);
  • medal srebrny: Iga Kołaczyńska U-11 (-39 kg);
  • medale brązowe: Jakub Osowski U-11 (-45 kg), Dawid Ziółkowski U-13 (-45 kg), Wiktor Zamorowski U-17 (-66 kg).

Ponadto Krzysztof Chróścik i Rafał Zduńczyk wywalczyli punktowane V miejsca.

Większość w/w zawodników weźmie udział w dwóch zgrupowaniach Kadry Wojewódzkiej Młodzików i Juniorów w Zakopanem (lipiec i sierpień), by nieustannie podnosić swój poziom sportowy, i w nowym roku szkolnym odnosić coraz większe sukcesy w kraju i za granicą.