Trzy punkty zostają w Kutnie

Trzy punkty zostają w Kutnie - Zdjęcie główne

SportKolejne ligowe zwycięstwo dopisali dziś do swojego konta piłkarze KS-u Sand Bus Kutno. Podopieczni Andrzeja Grzegorka pokonali Zawiszę Pajęczno 2-1, a bramkę na wagę trzech punktów zapisał na swoim koncie Maciej Kowalczyk.

Pierwszy kwadrans spotkania nie był porywającym widowiskiem. Gra toczyła się głównie w środkowej części boiska, a obie drużyny nie kwapiły się zbytnio do ataku. Sytuacja uległa drastycznej zmianie w 16. minucie meczu, kiedy z jedną z nielicznych kontr wyszli goście. W okolicach pola karnego KS-u do piłki dopadł Dawid Magiera i strzałem po długim słupku nie dał większych szans Komorowskiemu.
Niespodziewany obrót spraw wyraźnie podrażnił podopiecznych Andrzeja Grzegorka, którzy śmielej ruszyli do przodu. Niespełna dwie minuty później po dośrodkowaniu Nadolskiego bliski szczęścia był Michałek, ale po jego uderzeniu piłka poszybowała nad poprzeczką. W 19. minucie kibice byli świadkiem dość niespotykanej sytuacji. Piłkę za szesnastką złapał bowiem goalkeeper Zawiszy - Patryk Smolarz. Sędzia bez wahania pokazał mu za to zagranie czerwoną kartkę. Na efekty gry w przewadze nie musieliśmy czekać długo. W 24. minucie starzałem bezpośrednio z rzutu rożnego popisał się bowiem Jakubowski, doprowadzając tym samym do remisu. Jeszcze przed przerwą KS kilkukrotnie stawał przed szansą przechylenia szali zwycięstwa na swoją stronę. W ekipie gospodarzy zawodziła jednak skuteczność. Kilkoma dobrymi interwencjami popisał się również bramkarz Pajęczna - Michał Sojda, broniąc strzały Zagajewskiego, Michałka oraz Kralkowskiego.
Po zmianie stron KS zdecydowanie ruszył do przodu. Już trzy minuty po wznowieniu gry na listę strzelców mógł wpisać się Kralkowski, który obił jedynie poprzeczkę.
Wraz z upływającym czasem napór kutnian osłabł. Podopieczni Andrzeja Grzegorka, mimo znaczącej przewagi w posiadaniu piłki mieli spory problem, aby przedostać się w okolice pola karnego gości. Jednej z nielicznych okazji nie wykorzystał Michałek, który uderzając z głowy, posłał piłkę obok słupka. Kilka chwil później szansę zmarnował również Nawrocki. Przełom nadszedł w 75. minucie, kiedy po rzucie rożnym strzał Nawrockiego, z najbliższej odległości dobił Kowalczyk. Jak się później okazało było to trafienie na wagę zwycięstwa.

KS Sand Bus Kutno - Zawisza Pajęczno 2-1 (1-1)
0-1 16' Magiera
1-1 24' Jakubowski
2-1 75' Kowalczyk

KS: Komorowski - Placek, Kaczor, Padzik, Kowalczyk, Pietrow, Nadolski (52. Wielgus), Jakubowski (70. Mysona), Kralkowski (70. Cichacki), Zagajewski (52. Nawrocki), Michałek (87. Góralczyk).