Udana inauguracja sezonu Róży Kutno w III Lidze Kobiet

Udana inauguracja sezonu Róży Kutno  w III Lidze Kobiet  - Zdjęcie główne

Sport26 sierpnia o godz. 11:00 na Stadionie Miejskim przy ulicy Kościuszki w Kutnie jako pierwsze rozpoczęły zmagania w ramach III -ligi Kobiet województwa łódzkiego sezonu 2017/2018 drużyny Róży Kutno i Zawiszy Fiero Rzgów.

Pierwsze minuty spotkania to obustronne próby narzucenia swoich warunków gry. Pierwsza dogodną sytuację do strzelenia bramki przeprowadziła drużyna gości lecz pewnym chwytem piłki popisała się bramkarka Róży Natalia Nowacka po uderzeniu z 12 metra napastniczki ze Rzgowa. To tylko rozzłościło Różyczki, które od tej pory zaczęły dominować na boisku. Dowodem na taki obrót sprawy była bramka zdobyta przez Justynę Matusiak. Kapitanka gospodarzy popisała się silnym i skutecznym uderzeniu z rzutu wolnego z odległości 40 metrów.

Po strzeleniu bramki zawodniczki z Kutna poszły za ciosem i próbowały podwyższyć wynik spotkania. Ta sztuka udała się w 20 minucie pod dobrym pressingu piłkę na wysokości 20 metra odzyskała Oliwia Budner szybko dobrała do Klaudii Maciejewskiej, która znalazła się sam na sam z bramkarką gości i pewnym uderzenie umieściła piłkę w bramce.

Do końca pierwszej połowy dominowały zawodniczki z Kutna. Mimo dużej ilości dogodnych sytuacji dla Różyczek wynik w pierwszej połowie nie uległ zmianie.

Po zmianie stron Zawisza zaatakował z większym animuszem chęcią odrabiana strat z pierwszej połowy. Lecz to Róża wyprowadziła skuteczny cios podwyższając wynik spotkania 3-0. Na indywidualną akcję zdecydowała się Justyna Matusiak dogrywając piłkę do Klaudii Maciejewskiej, która po raz drugi wpisała się na listę strzelców.

W kolejnych minutach zawodniczki ze Rzgowa próbowały zdobyć choć honorowego gola lecz piłkarki Róży kontrolowały sytuacje na boisku, mądrze broniąc się i wyprowadzając groźne kontry.
Wynik spotkania ustaliła Justyna Matusiak, która po pięknym uderzeniu z 20 metrów w samo okienko bramki nie dała szans bramkarzowi ze Rzgowa. Po tym zabójczym ciosie sędzia zakończył zawody.

Kolejne spotkanie podopieczne Tomasza Kaby rozegrają w Pabianicach dnia 03.09.2017 z miejscowym PTC przy ul. Sempołowskiej 6.

SL SALOS Róża Kutno – Zawisza Piero Rzgów 4-0 (2-0)