Reklama

Widzew i KS Kutno idą razem. Dziś zawarto porozumienie

Opublikowano:
Autor:

Widzew i KS Kutno idą razem. Dziś zawarto porozumienie - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Sport KS Kutno zawarł dziś porozumienie z Widzewem Łódź, w myśl którego kluby nawiążą ścisła współpracę przy szkoleniu młodzieży. Zadowolenia z tego faktu nie kryje prezes klubu, Zbigniew Tomczak.

- Umowa dotyczy współpracy na płaszczyźnie rozwoju kutnowskiej młodzieży – mówi prezes KS Kutno, Zbigniew Tomczak.

Kutno ma zostać objęte młodzieżową akademią piłkarską, w której szkolona będzie młodzież z roczników od 2008 i młodsi. Ze strony Widzewa odpowiedzialny za współpracę będzie Marcin Płuska, były trener Widzewa czy Pelikana Łowicz, natomiast ze strony KS-u za współpracę będzie odpowiadał Dominik Tomczak, trener pierwszej drużyny.

- Będziemy korzystać z programu szkolenia opracowanego przez Widzew. Nasza kadra trenerska będzie uczestniczyć w darmowych szkoleniach organizowanych przez Widzew Łódź. Nasi trenerzy będą mogli odbywać bezpłatne staże we wszystkich jednostkach Widzewa – wylicza prezes kutnowskiego klubu.

Oprócz tego najzdolniejsza kutnowska młodzież będzie miała okazję przejść szkolenie w Łodzi pod okiem tamtejszych szkoleniowców. Dzieci z Kutna będą także 1-2 razy w roku wyprowadzać na boisko pierwszą drużynę Widzewa w meczach "u siebie".

Prezes dodaje, że zawarcie porozumienia z Widzewem ma być także gestem w stronę sympatyków kutnowskiego klubu, którzy w dużej mierze są także kibicami Widzewa.

Możliwe, że w przyszłości KS Kutno oraz Widzew nawiążą współpracę w kolejnych elementach piłkarskiego rzemiosła, w tym w aspektach dotyczących ściśle piłki seniorskiej.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE