Reklama

Reklama

Wielkie święto judo w Kutnie. Przyjechało kilkaset zawodników [ZDJĘCIA]

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Wielkie święto judo w Kutnie. Przyjechało kilkaset zawodników [ZDJĘCIA] - Zdjęcie główne
Zobacz
galerię
3
zdjęć

Udostępnij na:
Facebook
Sport W minioną sobotę w hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 6 odbyły się XV Otwarte Mistrzostwach Kutna Dzieci i Młodzików w judo. W turnieju wzięła udział rekordowa liczba ponad 300 zawodniczek i zawodników.

Reklama

Cieszący się z roku na rok coraz większą popularnością turniej zgromadził na starcie rekordową liczbę ponad 300 zawodniczek i zawodników z 25 klubów, reprezentujących 5 województw. Oficjalnego otwarcia zawodów, w imieniu Prezydenta Miasta Kutno, dokonał dyrektor Wydziału Sportu w Urzędzie Miasta - Pan Paweł Szczepanik.
 
Jedenastoosobowa grupa judoków z UKS Ippon MDK Kutno wywalczyła 8 medali oraz 3 miejsca punktowane (V-VIII). Najlepiej zaprezentowała się startująca w grupie najmłodszej (U-11) Aleksandra Sala, która nie dała szans rywalkom, wygrywając wszystkie 4 walki przed czasem. Ola, podobnie jak przed rokiem, stanęła na najwyższym stopniu podium, potwierdzając swój duży sportowy talent.
 
Srebrne medale wywalczyli: Igor Orzeszek (48 kg) i Wiktoria Chodor (32 kg) oraz startujący w kategorii młodzików U-15: Nikodem Wacławski (55 kg) i Bartek Jędrzejczak (66 kg). Osiągnięcia gospodarzy uzupełnili zdobywcy trzecich miejsc: Franek Korput (30 kg), Nadia Wacławska (35 kg) i Dominika Chodor (45 kg). Ponadto na miejscach punktowanych uplasowali się: Jeremiasz Kaca (-51 kg) - V miejsce, Mikołaj Bińczak (32 kg) - VII, oraz Natan Wacławski (32 kg) - VII.
 
Rekordowa frekwencja, sprawne przeprowadzenie imprezy, bardzo ładne grawerowane medale i puchary dla czołowych zawodników sprawiły, iż organizatorzy usłyszeli mnóstwo pochwał i słów uznania od trenerów, działaczy i rodziców z różnych stron kraju.
- Organizatorzy z UKS Ippon MDK Kutno składają serdeczne podziękowania wszystkim, którzy przyczynili się do sukcesu organizacyjnego i sportowego imprezy, a w szczególności Prezydentowi Miasta i Przewodniczącemu Rady Miasta Kutno za wydatne wsparcie finansowe, a także dyrekcji i pracownikom Szkoły Podstawowej nr 6 oraz wszystkim wolontariuszom. Cieszący się coraz większym zainteresowaniem kutnowski turniej stał się znakomitą wizytówką i promocją naszego miasta w Polsce - informują organizatorzy. 
 
Info: UKS Ippon MDK Kutno

WRÓĆ DO ARTYKUŁU
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy