Reklama

Reklama

Wrócili do Kutna z medalami. Sukcesy młodych kutnowskich sportowców [ZDJĘCIA]

Opublikowano: wt, 14 wrz 2021 08:22
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Sport W miniony weekend młodzicy (rocznik 2006 - 2007) Uczniowskiego Klubu Sportowego „Dziewiątka” w Kutnie wzięli udział w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików, które były rozegrane na stadionie Akademickiego Związku Sportowego w Łodzi.

Reklama

Grupa młodych kutnowskich lekkoatletów rywalizowała z najlepszymi rówieśnikami z województwa łódzkiego i świętokrzyskiego o prawo startu w Mistrzostwach Polski Młodzików (Mały Memoriał Janusza Kusocińskiego), które  zostaną rozegrane za dwa tygodnie w Karpaczu.

- Bardzo ważne zawody, ponieważ po nich Polski Związek Lekkiej Atletyki ustala ranking najlepszych zawodniczek i zawodników w kraju, którzy dwa tygodnie później mają prawo walczyć o medale na mistrzostwach Polski. Na te wyniki młodzicy w całym kraju pracowali od maja do września – powiedział trener kutnowskich lekkoatletów Jacek Kudła.

Miło nam zakomunikować, że kutnowscy lekkoatleci zdobyli na tych zawodach cztery medale;

  • złoty w skoku wzwyż Sandra Gałaj, która dwukrotnie poprawiała swój rekord życiowy, pokonując najpierw w drugiej próbie 149 cm i ponownie w drugiej próbie 153 cm ( 6 cm lepiej od rekordu życiowego) . Do tego świetnego wyniku w konkursie skoku wzwyż dołożyła wcześniej czwarte miejsce w biegu na 80 m ppł. w bardzo dobrym czasie 13,75.
  • srebrny w biegu na 2000 m Igor Frydrysiak, który po bardzo ambitnym biegu poprawił czasem 6;38,91 min;s swój rekord życiowy o prawie 14 sekund,
  • brązowy w biegu na 300 m ppł. Hubert Kowalski, który także poprawił rekord życiowy, przebiegając wydłużony dystans płotkarski w czasie 44,78 s, Hubert wywalczył także piąte miejsce w skoku w dal z wynikiem 5,36 m,
  • brązowy w biegu na 80 m ppł. Agnieszka Bryszewska z czasem 13,28 s (wyrównany rekord życiowy) i czwarte miejsce w skoku w dal z wynikiem 4,77 m. 

 

- Bardzo mocne wyniki całej czwórki. Zarówno Sandra jak Igor i Hubert mają bardzo duże szanse zakwalifikować się na mistrzostwa kraju, jednak na weryfikacje wyników trzeba poczekać kilka dni. Niestety nie udało się w tym roku zakwalifikować Agnieszce, która od czerwca leczyła kontuzję stawu skokowego. Cała trójka to młodsze roczniki w kategorii młodzika i swoją właściwą  szansę będą mieli za rok – podsumował występy swoich czołowych zawodników Jacek Kudła.

Poza medalowa czwórką bardzo dobrze zaprezentowali się inni kutnowscy młodzicy, z których każdy zdobył przynajmniej punkt do łącznej punktacji drużyny;

  • Zuzanna Wiśniewska – 6 w finale biegu na 100 m z bardzo dobrym rekordem życiowym – 13,48 s, 
  • Weronika Wikińska – 6 miejsce w biegu na 300 m ppł. (62,38 s) i 8 w biegu na 80 m ppł. (15,73 s),
  • Daniel Pawłowski – 10 miejsce w skoku wzwyż (140 cm),
  • Patrycja Czarnecka – 10 miejsce w skoku wzwyż (125 cm).

 

- Cała czwórka zasługuje na potężne słowa uznania, bo mimo swoich różnych perypetii zdrowotnych i losowych wystartowała i w bardzo silnej konkurencji przyłożyła swoją „cegiełkę” do łącznej punktacji drużynowej, w której wśród 31 drużyn w makroregionie, które zdobyły punkty, wywalczyliśmy 9 miejsce – podsumował trener „Dziewiątki”  Jacek kudła.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)