Reklama

Reklama

[ZDJĘCIA] Kolejne rekordy życiowe sportowców z UKS ''Dziewiątka''!

Opublikowano: 5 października 2020 16:00
Autor: bnp/UKS 9

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

sport Pierwszy weekend października był terminem ostatniego startu lekkoatletów Uczniowskiego Klubu Sportowego "Dziewiątka" w sezonie startowym roku 2020. Piątka naszych zawodników wystąpiła w tych dniach w 3. PZLA Mistrzostwach Polski w Wielobojach i Sztafetach, które odbyły się na stadionie Akademickiego Związku Sportowego w Łodzi.

Reklama


- Nowa, dwudniowa impreza (rozgrywana po raz trzeci), organizowana pod patronatem Polskiego Związku Lekkiej Atletyki, obejmuje swym zasięgiem wszystkie kategorie wiekowe (od młodzika do seniora) i szeroką gamę konkurencji wielobojowych ( pięcio-, siedmio- i dziesięciobój) i sztafetowych (4x200, 4x400, 4x600, 4x800, 2x2x400m mix, szwedzka) w konfiguracji damskiej, męskiej, mikstów, reprezentacji klubów i reprezentacji województw. Cieszę się bardzo, że na tych mistrzostwach kraju mieliśmy swoich przedstawicieli – powiedział trener UKS "Dziewiątka" Jacek Kudła.

Kutnowscy zawodnicy wystąpili w tej mistrzowskiej imprezie, w składzie;
- Julia Tulińska w pięcioboju młodziczek, U16 (prawo startu wywalczyła najlepsza 16 w kraju – Julka przystąpiła do mistrzostw z 12 wynikiem),
- Filip Góreczny, Przemysław Gajewski, Michał Michalak, Kornel Grzelak w sztafecie szwedzkiej (100m, 200m, 300m ,400m) juniorów młodszych U18 - kolejność podana zgodnie z przebiegniętym dystansem – jako reprezentacja województwa łódzkiego III.
Obydwa występy zakończyły się finalnie wywalczeniem siódmych miejsc;
- Julia Tulińska ustanowiła rekord życiowy w pięcioboju, łącznym wynikiem 2746 punktów, uzyskując w poszczególnych konkurencjach wieloboju;

1 dzień
- na 80 m ppł. - 12,70 s,
- skok wzwyż - 143 cm (rekord życiowy),
- pchniecie kulą (3 kg) – 8,76 m,
2 dzień
- skok w dal - 4,79 m (rekord życiowy),
- 600 m – 1;51,63 min;s (rekord życiowy).,
- sztafeta szwedzka, męska U 16 – 2;19,11 min;s ( debiut kutnowskich juniorów młodszych w sztafecie szwedzkiej na mistrzostwach kraju).
- Zakończyliśmy trudny i zasadniczo inny od poprzednich sezon startowy bardzo mocnym akcentem. W sumie w sezonie 2020 nasi zawodnicy zakwalifikowali się do finału krajowych mistrzostw;
- w kategorii młodzików – Julia Tulińska trzy razy – 80 m ppł., 200 m ppł. i wielobój,
- w kategorii juniora młodszego ; Filip Góreczny dwa razy – pchniecie kulą (5 kg) i sztafeta szwedzka, Michał Michalak dwa razy – skok wzwyż i sztafeta szwedzka, Przemysław Gajewski i Kornel Grzelak – sztafeta szwedzka.
Teraz chwila aktywnego wypoczynku i zaczynamy przygotowania do sezonu halowego 2021 – podsumował trener Jacek Kudła.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną
logowanie / rejestracja

Rejestracja daje dostęp do treści i specjalnych funkcji tylko dla naszych stałych czytelników. Rejestracja jest bezpłatna i bezpieczna. Po wciśnięciu klawisza "zarejestruj" otrzymasz powitalny e-mail zawierający więcej informacji.

zaloguj się
e-mail
hasło

Zapomniałeś hasła?

rejestracja
e-mail
hasło
powtórz hasło

Aby mieć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych w postaci adresu e-mail celem umożliwienia przedstawiania informacji handlowych na temat naszych towarów lub usług za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej, prosimy o wyrażenie poniżej wskazanych zgód

** Zgoda wymagana.

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.