[ZDJĘCIA] Lwy zgasiły Znicz

[ZDJĘCIA] Lwy zgasiły Znicz - Zdjęcie główne

SportKolejne ligowe zwycięstwo zapisali na swoim koncie koszykarze Polfarmexu. Tym razem Lwy nie dały większych szans ZB Pruszków, pokonując rywala 95-88. Najlepszym zawodnikiem Farmaceutów został bez wątpienia Mateusz Zębski, który zapisał na swoim koncie 23 punkty oraz 10 asyst.

Początek sobotniego spotkania należał do Lwów, które dzięki skutecznej grze Marka oraz Janiaka szybko wypracowały sobie kilkupunktową przewagę (12-5). Z czasem jednak do głosu zaczęli dochodzić goście. Zza łuku dwukrotnie nie pomylił się Paszkiewicz oraz Centnar i na niespełna cztery minuty przed zakończeniem kwarty kutnianie prowadzili już zaledwie 18-17. Polfarmex miał jednak w swoim składzie Mateusza Zębskiego, który zapisał na swoim koncie dziesięć kolejnych oczek, a Lwy zaliczyły run 13-0, odskakując od pruszkowian na 14 punktów (31-17). Wysoka przewaga Farmaceutów utrzymała się do końca, wygranej 33-19 kwarty.

W drugiej odsłonie Lwy kontrolowały przewagę, jaką wypracowały sobie wcześniej, nie pozwalając gościom na odrabianie strat. W połowie odsłony na tablicy wyświetlał się wynik 46-34 na korzyść podopiecznych Jarosława Krysiewicza. Dwucyfrowe prowadzenie utrzymywało się w kolejnych akcjach i po trójce Sobczaka na dwie minuty przed końcem połowy wynosiło trzynaście oczek (53-40). W końcówce pruszkowianie zdołali jednak urwać kilka punktów i do szatni schodzili, przegrywając 48-57.

Po zmianie stron goście cały czas starali się nie tracić dystansu i systematycznie, punkt po punkcie, odrabiali straty. W pewnym momencie, po kolejnym trafieniu Stopierzyńskiego, Znicz zbliżył się do Lwów na pięć oczek (61-66). Odpowiedź Polfarmexu była zdecydowana i po dwóch kolejnych trójkach Kobusa oraz Wojdyły przewaga kutnian znów urosła (72-63). Im bliżej było jednak końca odsłony, tym Lwy coraz mocniej czuły na plecach oddech rywala i do decydującej kwarty przystępowały, prowadząc 77-69.

W ostatnich dziesięciu minutach podopieczni Jarosława Krysiewicza nie wypuścili już zwycięstwa z rąk i po raz 21-szy w sezonie mogli cieszyć się z kompletu punktów, pokonując Znicz 95-88.

Polfarmex Kutno – ZB Pruszków 95-88 (33-19, 24-29, 20-21, 18-19)

Polfarmex: Zębski 23 (10 as.), Wojdyła 17, Janiak 16, Marek 13, Sobczak 11, Szwed 8, Kobus 7, Pawlak 0, Tradecki 0;

ZB: Madziar 18, Cechniak 15, Cetnar 11, M. Stopierzyński 11, Paszkiewicz 10, Kordalski 8, Jarmakowicz 8, Ornoch 5, H. Stopierzyński 2, Hałas 0.