[ZDJĘCIA] Najpierw bezzębni, potem bezwzględni. KS Kutno wygrywa u siebie

Opublikowano: Aktualizacja:

Sport KS Kutno rozpoczął dziś rywalizację w grupie spadkowej III ligi. Premierową przeszkodą w drodze do utrzymania był Ruch Wysokie Mazowieckie. Po pierwszej odsłonie wyglądało na to, że szczytem marzeń dla gospodarzy będzie strzelenie chociaż jednej bramki. Podopieczni Dominika Tomczaka wzięli się jednak w garść i na początku drugiej cześć gry zdominowali swojego rywala. Dzięki temu bardzo ważne 3 punkty zostają w naszym mieście.

Gra w pierwszej połowie toczyła się głównie w środkowej strefie boiska, lecz to przyjezdni częściej zapuszczali się pod pole karne rywala i to oni zostawiali po sobie lepsze wrażenie. Udało im się stworzyć kilka naprawdę groźnych sytuacji.

Gdyby nie świetna postawa Patryka Wolańskiego kutnianie mogli schodzić do szatni z bagażem co najmniej jednej bramki. Bramkarz KS-u popisał się jedną interwencją najwyższej klasy, kiedy po strzale z około 17 metrów przeniósł piłkę nad poprzeczką.

Oprócz tego goście jeszcze kilkukrotnie niepokoili defensywę KS-u, lecz za każdym razem brakowało im precyzji i mieli problem ze skierowaniem piłki w kierunku bramki. Podopieczni Dominika Tomczaka nie odpowiedzieli praktycznie żadną dobrą okazją strzelecką – bramkarz Ruchu ani razu nie musiał wykazywać się swoimi umiejętnościami.

W szatni KS-u widocznie padło kilka ostrych słów, bo druga część spotkania rozpoczęła się idealnie dla zawodników z Kutna – w 47. minucie piłkę do bramki skierował Adrian Kralkowski. Asystował Wielgus.

Już po kilku minutach po faulu na Kasperkiewiczu sędzia podyktował rzut karny dla KS-u. Z wapna pewnie strzelił Mateusz Broź, tym samym wpisał się na liście strzelców pierwszy raz od kiedy pojawił się w Kutnie.

Z kolei w 57. minucie kapitalną akcję Brozia wykończył Bujalski i na tablicy świetlnej widniał już wynik 3:0 dla podopiecznych Dominika Tomczaka.

W dalszej części spotkania klarownych sytuacji bramkowcyh brakowało zarówno z jednej, jak i z drugiej strony. Zmieniło się to w 71 minucie. Piłkę do bramki udało się skierować piłkarzom Ruchu Wysokie Mazowieckie.

Na tym strzelanie się zakończyło. Trzy punkty zostały przy ulicy Kościuszki w Kutnie, co jest bardzo ważne w kontekście walki o utrzymanie w III lidze.

KS Kutno-Ruch Wysokie Mazowieckie 3:1

1:0 47’ Kralkowski

2:0 52’ M. Broź

3:0 57’ Bujalski

3:1 72’ Grochowski

KS (wyjściowy): Wolański – Wielgus, Sobczak, Szarpak, Szczytniewski, Kralkowski, Bujalski, Kasperkiewicz, Świątek, Dynel, M. Broź

Ruch (wyjściowy): Osuch - Dawidowicz, Skibko, Stec, Jackiewicz, Trąbka, Stankiewicz, Mackiewicz, Grzybowski, Bućko, Kuriata