[ZDJĘCIA] Nieudany początek rundy rewanżowej

[ZDJĘCIA] Nieudany początek rundy rewanżowej - Zdjęcie główne

SportKoszykarze z Wrocławia okazali się dla Lwów przeszkodą nie do przeskoczenia. Kutnianie we własnej hali musieli uznać wyższość rywala, przegrywając zdecydowanie 63-90. W zepole Polfarmexu po 12 oczek zapisali na swoim koncie Sobczak oraz Majewski.

Początek spotkania należał do Szymona Pawlaka. Zawodnik zapisał bowiem na swoim koncie sześć kolejnych oczek, dzięki którym po niespełna trzech minutach Lwy prowadziły 6-4. Niestety kolejne minuty to popisowa gra gości z Wrocławia, którzy raz za razem rozmontowywali kutnowską defensywę i na 2:47 minuty po trafieniu Pietrasa prowadzili już 22-8. Wypracowana przewaga utrzymała się do końca kwarty, którą Śląsk wygrał 25-12.

W drugiej odsłonie koszykarze Lwów starali się gonić wynik, mozolnie odrabiając straty. Po trójce Andrzejewskiego przewaga gości zmalała do dziesięciu oczek (20-30). Jak się niestety okazało decydujące słowo w pierwszej połowie należało do Śląska. Goście wyraźnie podkręcili tempo i Lwy mogły jedynie bezczynie przyglądać się poczynaniom gości, którzy raz za razem kończyli swoje akcje skutecznym rzutem. Po dwudziestu minutach wrocławianie prowadzili w kutnowskiej hali 54-27.

Po zmianie stron obraz gry nie uległ zmianie. Ton rywalizacji wciąż nadawali koszykarze Śląska, którzy systematycznie powiększali przewagę (62-32). W końcówce gra Polafrmexu wyglądała już nieco lepiej. Podopiecznym Jarosława Krysiewicza udało się nawet zaliczyć run 8-0. Przewaga gości była jednak wciąż znacząca i do decydującej odsłony Śląsk przystępował, prowadząc 71-48.

W ostatnich dziesięciu minutach zawodnicy Śląska dopełnili jedynie formalności i dowieźli korzystny dla siebie wynik do końcowej syreny, po której zawodnicy z Wrocławia mogli cieszyć się z okazałego zwycięstwa 90-63.

Polfarmex Kutno – Śląsk Wrocław 63-90 (12-25, 15-29, 21-17, 15-19)

Polfarmex: Marek 2 (10 zb.), Pawlak 6, Sobczak 12, Wieczorek 5, Czyżnielewski 6, Matyszkiewicz 0, Majewski 12, Obarek 4, Nowicki 4, Gospodarek 9, Andrzejewski 3

Śląsk: Dziewa 12 (11 zb.), Kulon 5, Tomczak 10 (14 zb.), Skibniewski 10, Leńczuk 6, Bożenko 19, Musiał 18, Pietras 10.