[ZDJĘCIA] Przełamanie Lwów. Noteć odprawiona z kwitkiem

[ZDJĘCIA] Przełamanie Lwów. Noteć odprawiona z kwitkiem - Zdjęcie główne

SportPo dwóch porażkach, jakie w ostatnich ligowych kolejkach ponieśli koszykarze z Kutna, dziś nadszedł czas na przełamanie. Podopieczni Jarosława Krysiewicza podejmowali we własnej hali Noteć Inowrocław. Spotkanie zakończyło się pewnym zwycięstwem Lwów 76-61. Po czternaście oczek zapisali na swoim koncie Zębski oraz Kobus. Nie sposób nie wspomnieć również o Mateuszu Szwedzie, który do 12 zdobytych punktów dołożył aż 17 zbiórek.

Od pierwszej akcji spotkania inicjatywa leżała po stronie Lwów. Kutnianie w krótkim czasie zbudowali sobie bowiem sześciopunktową przewagę i po czterech minutach prowadzili 10-4. Goście zdołali co prawda odrobić część strat, jednak odpowiedź Polfarmexu była szybka. Lwy zapisały na swoim koncie osiem kolejnych punktów i ponownie mogły cieszyć się z wyraźnego prowadzenia (18-7). Końcówka odsłony również należała do podopiecznych Jarosława Krysiewicza. Rozpędzeni Farmaceuci zapisywali na swoim koncie kolejne punkty i na pierwszą przerwę schodzili, prowadząc 25-14.

Początek drugiej kwarty należał do Noteci. Goście zdecydowanie ruszyli do ofensywy, systematycznie zmniejszając dystans punktowy dzielący obie drużyny (22-28). Lwy nie pozostawały jednak bierne. Udaną akcję 2+1 zaliczył Marek. Trójkę oraz punkty z linii dopisał do swojego dorobku Janiak i na 3:46 minuty przed końcem połowy Lwy prowadziły 36-27. Jeszcze przed przerwą Polfarmexowi udało się zwiększyć przewagę i do szatni kutnianie schodzili z dwunastopunktową zaliczką (42-30).

Po zmianie stron Farmaceuci kontrolowali wynik, nie dając gościom wielu szans na skuteczną pogoń. Przewaga Lwów niemal cały czas oscylowała na granicy dziesięciu punktów, chociaż w połowie kwarty, po celnym rzucie Kobusa, odskoczyły na piętnaście oczek (51-36). W końcówce Noteć zdołała co prawda odrobić nieco strat, jednak do decydującej kwarty w lepszych nastrojach przystępowali gospodarze, prowadząc 59-50.

W czwartej odsłonie kutnianie postawili jedynie przysłowiową kropkę nad „i”. Lwy nie pozwoliły już wyrwać sobie kolejnego ligowego zwycięstwa i po czterdziestu minutach walki mógły wnieść ręce w geście triumfu, wygrywając 76-61.

Polfarmex Kutno – Noteć Inowrocław 76-61 (25-14, 17-16, 17-20, 17-11)

Polfarmex: Zębski 14, Kobus 14, Szwed 12 (17 zb.), Janiak 11, Marek 9, Sobczak 8, Majewski 6, Tradecki 2, Antczak 0, Pawlak 0;

Noteć: Żurawski 17, Filipiak 13, Adamczewski 11, Małecki 8, Szczepanik 5, Paul 5, Sroczyński 2, Marciniak 0.