Reklama

Reklama

[ZDJĘCIA] Salos Róża Kutno z potrójną koroną!

Opublikowano: 20 czerwca 2021 12:04
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Sport Młodzież z czterech województw uczestniczyła w sobotnich XXVI Inspektorialnych Igrzyskach Młodzieży Salezjańskiej w Czerwińsku nad Wisłą. Młodzi sportowcy podzieleni na trzy grupy wiekowe rywalizowali na boiskach w duchu wychowania salezjańskiego: radości, przyjaźni solidarności i dobra. Do zawodów przystąpiło ponad 300 zawodników. Zawodnicy Salos Róży Kutno zdobyli trzy pierwsze miejsca w trzech kategoriach A, B i C oraz trzecie miejsce w kat. B w piłce nożnej.

Reklama

Rywalizacja odbywała się na terenie trzech gmin: Czerwińsk, Naruszewo oraz Wyszogród, gdzie młodzi grali w piłkę nożną, tenisa stołowego, koszykówkę oraz siatkówkę. Dla młodych sportowców liczyła się możliwość zaprezentowania oraz spotkanie z innymi zawodnikami. 

Igrzyska były doskonałą okazją do wychowania, integracji, zabawy oraz rozwiania pasji sportowych wśród młodzieży, która przez ostatnie miesiące ze względu na nauczanie zdalne nie uczestniczyła w tradycyjnych lekcjach wychowania fizycznego.

– Jest to odpowiedź na te dzisiejsze czasy, aby poprzez sport poprzez zabawę, igrzyska rozwijać się, ale też kształtować piękne postawy fair play, przebaczenia i przede wszystkim przyjaźni i bycia razem - przyznawał ks. dr Tadeusz Jarecki SDB, inspektor inspektorii warszawskiej salezjanów.

 – To jest takie pierwsze większe spotkanie kiedy widzimy młodzież razem. Jak patrzy się na młodzież, powiedzmy na tę chęć kontaktu z kolegami, koleżankami, to jest to, co jest dla mnie ogromną radością i myślę, że to jest największy sukces tego spotkania - dodawał ks. Edmund Pleń SDB, krajowy duszpasterz sportowców.

– Ciężko pracowaliśmy na to, żeby ładnie się tutaj zaprezentować, ale aspekt sportowy to nie wszystko. Dla nas liczy się przede wszystkim super atmosfera, super ludzie, żeby było po prostu fajnie, żeby każdy się tu dobrze czuł - mówił Daniel Biernat ze Stowarzyszenia Lokalnego Salezjańskiej Organizacji Sportowej Salos „Wiślanie”, głównego organizatora sportowego wydarzenia. 

Piątkowy wieczór poprowadzili animatorzy Oratorium im. Jana Pawła II w Czerwińsku nad Wisłą. Nie zabrakło tańców integracyjnych, zabaw i animacji nie tylko dla najmłodszych. 

W sobotę 05 czerwca po Mszy Świętej celebrowanej przez ks. Tadeusza Jareckiego, przełożonego inspektorii warszawskiej oraz oficjalnego otwarcia Igrzysk, które trwały do g. 18.00. 

Nasze stowarzyszenie wystawiło 6 zespołów, 4 w piłce nożnej i 2 w piłce siatkowej dziewcząt. Nasza cała ekipa to 56 osób. 

W kategorii A chłopców rocznik 2004/2005 w piłce nożnej zdobyliśmy pierwsze miejsce i zakwalifikowaliśmy się na 28 OIMS w Suwałki/Ełk we wrześniu 17/19/09/2021. Trenerem zespołu jest Pan Robert Marzec. Ogromne gratulacje, piękna gra, bo w ostatnim finałowym  meczu z Suwałkami, w ostatnich dwóch minutach zdobyli trzy gole. Wynik 3:2 dla SL SALOS „RÓZAK UTNO”. 

W kategorii B chłopców rocznik 2007 w piłce nożnej wystawiliśmy dwa zespoły i zdobyliśmy pierwsze  i trzecie miejsce. Jednocześnie zakwalifikowaliśmy się na 28 OIMS w Suwałki/Ełk we wrześniu 17/19/09/2021. Trenerem zespołu jest Pan Marcin Stępniak. Wspaniała gra i postawa drużyny. 

W kategorii C chłopców rocznik 2008 w piłce nożnej zdobyliśmy pierwsze. Jednocześnie zakwalifikowaliśmy się na 28 OIMS w Suwałki/Ełk we wrześniu 17/19/09/2021. Trenerem zespołu jest Pan Radosław Saganiak.  Piękna postawa drużyny, piękna gra, dużo emocji, dużo radości. 

W kategorii B dziewcząt w piłce siatkowej wystawiliśmy dwie drużyny rocznik 2008/2009  i zdobyliśmy czwarte i piąte miejsce. Trenerem zespołu jest Pan Robert Kozicz. Dobra gra, dużo emocji, dużo nauki i przede wszystkim spotkały bardzo silne zespoły, które grają w lidze okręgowej, dlatego było nie łatwo, ale trening czyni mistrza. 

Zestawy upominkowe ufundowane zostały przez Powiat Płoński oraz Puchar Fair Play Starosty Płońskiego czekały na zespół z Żyrardowa.

 

 

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)