Reklama

Reklama

[ZDJĘCIA] UKS ''Dziewiątka'' pokazał klasę: Julia Tulińska wśród najlepszych w kraju!

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Sport W miniony weekend lekkoatleci Uczniowskiego Klubu Sportowego „Dziewiątka” w Kutnie startowali w Aleksandrowie Łódzkim: w sobotę w 12 Otwartych Mistrzostwach Aleksandrowa Młodzików, U 16 (rocznik 2006-05) i w niedzielę w 12 Otwartych Mistrzostwach Aleksandrowa Łódzkiego i 1 Memoriale Andrzeja Grabarczyka.

Reklama


Relację z tych zawodów zaczniemy od niedzielnych występów w ramach, których rozegrano Mistrzostwa Województwa Łódzkiego w Pięcioboju Młodzików U 16. W konkurencji tej wystartowała kutnowska młodziczka Julia Tulińska. Był to bardzo udany debiut naszej zawodniczki w wielobojach, ponieważ zdobyła tytuł mistrzowski i wygrała cztery z pięciu konkurencji.

Julka uzyskała także doskonały wynik 2563 punkty, który klasyfikuje ją w pierwszej dziesiątce w kraju i zapewnia prawo startu w Wielobojowych Mistrzostwach Polski Młodzików U 16. Wyniki uzyskane przez naszą zawodniczkę w poszczególnych konkurencjach;
80 m ppł. – 13,09 (698 pkt.), skok wzwyż – 133 cm (439 pkt.), pchniecie kulą (3 kg) – 9,88 m (522 pkt.), skok w dal – 4,62 m (459 pkt.), bieg na 600 m – 1;54,53 min;s (445 pkt.).

Dzień wcześniej Julka zwyciężyła w biegu na 80 m ppł. z czasem 12,89 s i wynikiem 9,98 m ustanowiła rekord życiowy w pchnięciu kulą.
- Bardzo udany weekend naszej zawodniczki. Tytuł mistrzyni województwa w wieloboju zdobyty w cuglach, a przed nami jeszcze dwie okazje 31 sierpnia w Łodzi powalczyć o następne medale w biegach płotkarskich, na 80 m i 200 m w ramach Indywidualnych Mistrzostw Województwa U 16.

Cieszy także wysoki wynik punktowy w pięcioboju i rezerwy, które drzemią w Julce, zwłaszcza w konkurencjach skocznościowych. Do wielobojowych mistrzostw kraju w Łodzi pozostał nam jeszcze miesiąc, podczas, którego postaramy się doszlifować formę w poszczególnych konkurencjach – powiedział trener zawodniczki Jacek Kudła.

W sobotę, podczas mistrzostw młodzików pozostali, kutnowscy zawodnicy wywalczyli także kilka wysokich miejsc;
- Julia Karasiewicz (rocznik 2008) wywalczyła pierwsze miejsce w konkursie skoku wzwyż z wynikiem 135 cm. Julka biegła także na 100 m, uzyskując na tym dystansie 14,57 s,
- Kacper Matusiak ( młodzik) wynikiem 152 cm zajął drugie miejsce w konkursie skoku wzwyż i czwarte w biegu na 100 m w czasie nowego rekordu życiowego – 12,99s,
- Agnieszka Bryszewska (rocznik 2007) zdobyła trzecie miejsce w konkursie skoku w dal, skacząc na odległość 4,69 m. Agnieszka startowała także w biegu na 100 m , który ukończyła z czasem 14,46 s,
- Daniel Pawłowski (rocznik 2007), który był tuz za podium w skoku w dal – 4,74 m i w biegu na 100 m – 13,45 s,
- Patrycja Czarnecka (młodziczka), która w biegu na 100 m wynikiem 14,83 s ustanowiła nowy rekord życiowy, a w biegu na 300 m uzyskała czas 50,99 s.
- Kilka bardzo dobrych wyników w tej kategorii wiekowej, które nabierają jeszcze większej wartości biorąc pod uwagę fakt, że w większości uzyskali je zawodniczki i zawodnicy, którzy dopiero w następnym roku wejdą do kategorii młodzika – podsumował występ swoich najmłodszych podopiecznych trener Jacek Kudła.
Startujący w następnym dniu starsi koledzy w/w młodzików także uzyskali bardzo dobre wyniki;
- Igor Marciszewski (junior młodszy) – 16,07 s w biegu na 110 m ppł.,
- Kornel Grzelak ( junior młodszy) - 16,73 s w biegu na 110 m ppł.,
- Piotr Kowalski (młodzieżowiec) – 6,12 m w skoku w dal.
- Starsi zawodnicy szukają startów, aby zapewnić sobie uzyskanymi rezultatami prawo startu w imprezach mistrzowskich; Piotr w Akademickich Mistrzostwach Polski, Igor i Kornel w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży. Rywalizacja o prawo startu w mistrzostwach kraju jest bardzo zacięta i trzeba będzie jeszcze wykrzesać z siebie dodatkowe zapasy energii – powiedział trener „Dziewiątki”.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE