Reklama

[ZDJĘCIA] Wielkie strzelanie na zamku w Oporowie

Opublikowano:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Sport Turniej Łucznictwa Sportowego odbył się w niedzielę, 16 sierpnia na terenie Muzeum Zamku w Oporowie. Zmaganiom zawodniczek i zawodników przyglądała się liczna publiczność.

Muzeum Zamek w Oporowie gościł na swoim terenie zawodników Młodzieżowego Turnieju Łucznictwa Sportowego pn.; „Łucznicy na Zamku”. Zawody mogły zostać rozegrane dzięki finansowemu wsparciu Powiatu Kutnowskiego, a głównym organizatorem było Społeczne Towarzystwo Sportowe „Lechita”. W turnieju wystąpili reprezentanci trzech klubów łuczniczych z terenu województwa łódzkiego; KS Boruta Zgierz, UKS Czerniawka oraz STS Lechita Bedlno.

Zawodom towarzyszyły także inne atrakcje. W namiocie promocyjnym Powiatu Kutnowskiego można było posilić się darmowym popcornem, zagrać w Koło Fortuny czy otrzymać gadżety promujące Powiat Kutnowski.

Zawody przeprowadzone zostały w atmosferze sportowej rywalizacji. W przerwach liczna grupa kibiców, dzieci, turystów miała możliwość strzelania z łuków pod okiem instruktorów. Za przygotowanie strzelnicy, porządek, sprawy bezpieczeństwa i logistykę w trakcie trwania zawodów odpowiadał Polski Klub Kawaleryjski.

Nagrody w postaci, pucharów, dyplomów, sprzętu rekreacyjnego oraz upominków przygotowanych przez Starostwo Powiatowe w Kutnie, wręczał radny powiatu kutnowskiego i prezes STS Lechita Marek Drabik. Powiat Kutnowski reprezentowany był przez Członka Zarządu Powiatu Kutnowskiego, Tomasza Walczewskiego.

- Celem przeprowadzonego w Oporowie turnieju, było promowanie łucznictwa sportowego wśród dzieci i młodzieży Powiatu Kutnowskiego. W okresie jesiennym młodzi łucznicy pojawią się w szkołach podstawowych i średnich aby zachęcać dzieci i młodzież do uprawiania tej dyscypliny sportu - mówi Marek Drabik, główny inicjator turnieju.

W wyniku rywalizacji, w klasyfikacji drużynowej, po dwóch seriach strzelań wyniki były następujące;

1. I zespół KS Boruta Zgierz

2. II zespół KS Boruta Zgierz

3. II zespół STS Lechita Bedlno

Klasyfikacja indywidualna dziewcząt;

1. Jolanta Szewczyk

2. Aleksandra Błaszczyk

3, Karolina Gutowska

Klasyfikacja indywidualna chłopców;

1. Jakub Medyński

2. Kacper Cieplak

3. Krzysztof Pietrasiak

Nad zawodami czuwała komisja sędziowska w składzie;

Jerzy Matwin – sędzia główny

Andrzej Błaszczyk – sprawy techniczne

Ewa Siemońska – klasyfikacja punktowa

Marek Drabik – kierownik strzelania

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE