Zmienne szczęście Żaczek KS Kutno w Wojewódzkiej Lidze U12 [FOTO[ - Zdjęcie główne
Zobacz
12
zdjęć

Sport W ramach X kolejki Wojewódzkiej Ligi Żaczek zawodniczki KS Kutno wyjechały na dwa bardzo trudne mecze do Bełchatowa.

W Bełchatowie spotkały się trzy drużyny, które jeszcze nie doznały porażki. W pierwszym meczu Żaczki KS Kutno zagrały z Basket 4EVER Ksawerów (wicemistrz województwa z ubiegłego sezonu). Po bardzo dobrym i emocjonującym meczu przegrały z faworytem ligi 40:55. Trzy proste błędy w ostatnich dwóch minutach meczu spowodowały, że zakończyły spotkanie różnicą 15 punktów. Cieszą dwie zremisowane kwarty z tak silnym zespołem jak Basket4EVER, co pozwala optymistycznie myśleć o meczu rewanżowym.

Po piętnastu minutach przerwy koszykarki przystąpiły do kolejnego ciężkiego meczu z gospodarzem MUKS Bełchatów. Pomimo zmęczenia fizycznego oraz psychicznego po przegranym meczu, dziewczęta dobrze weszły w spotkanie. Prowadziły po dwóch kwartach 35:10, a cały mecz wygrały 61:30.

Basket 4EVER Ksawerów-KS Kutno 55:40 (13:8, 13:13, 10:10, 19:9)

KS Kutno - MUKS Bełchatów 61:30 (17:4, 18:6, 14:13, 12:7)

Skład KS Kutno: Karolina Kowalska, Natalia Dopierała, Maja Kowalska, Maja Dajer, Paulina Leśniewska, Iga Królikowska, Lena Kurzawa, Paulina Sobczak, Lena Domżał, Lena Smulska, Maja Miszczak, Antonina Bigosińska, Nicola Golińska, Julia Sroka, Nel Sujecka kapitan.

Kierownicy drużyny: Maciej Sroka i Marcin Bigosiński.

Trener: Mariusz Łubiński.

Info: KS Kutno