Reklama

12-latek świętował Trzech Króli. Miał... ponad 2 promile

Opublikowano:
Autor:

12-latek świętował Trzech Króli. Miał... ponad 2 promile - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Mocnym akcentem okres karnawałowy rozpoczął 12-latek z naszego regionu. Święto Trzech Króli chłopiec postanowił uczcić po królewsku - upojony alkoholem trafił do szpitala, teraz sprawą zajmie się sąd rodzinny.

O godz. 20:30 gostynińska policja została powiadomiona przez Centrum Powiadamiania Ratunkowego, że do szpitala w Gorzewie (gmina Gostynin) trafił pijany 12-latek. Badania wykazały, że chłopak miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo, niemniej funkcjonariusze policji będą ustalać okoliczności, w jakich nastolatek upoił się alkoholem.

Zgodnie z treścią Ustawy o postępowaniu w sprawach nieletnich, picie alkoholu lub zażywanie narkotyków może świadczyć o demoralizacji nieletniego. Dlatego, jak wyjaśnia oficer prasowy gostynińskiej policji, podkom. Dorota Słomkowska, materiały zostaną przesłane do sądu rodzinnego i nieletnich.

Chodzi art. 208 kodeksu karnego, czyli: Kto rozpija małoletniego, dostarczając mu napoju alkoholowego, ułatwiając jego spożycie lub nakłaniając go do spożycia takiego napoju, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE