Reklama

15 ofiar śmiertelnych i 366 pijanych kierowców

Opublikowano:
Autor:

15 ofiar śmiertelnych i 366 pijanych kierowców - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Kutnie podsumowali miniony rok. O ile wypadków i rannych było mniej w stosunku do roku poprzedniego, to liczba ofiar śmiertelnych się zwiększyła. Ze statystyk kutnowskiej drogówki wysnuł się wniosek, że głównymi przyczynami wypadków są nadal nieudzielenie pierwszeństwa i nadmierna prędkość.

Okazuje się także, że do najbardziej zagrożonych odcinków należy autostrada A1 na odcinku 5 km w gminie Łanięta, gdzie doszło do 18 zdarzeń drogowych oraz dwa odcinki na autostradzie A1 na odcinku 5 km w gminie Strzelce - na pierwszym odcinku doszło do 21 zdarzeń, na drugim do 28 zdarzeń. Jak sytuacje wyglądają na miejskich drogach? W Kutnie najbardziej zagrożonymi ulicami okazały się: ciąg dróg prowadzących od ul. Barlickiego przez ul. 29-go Listopada, Toruńską do ulicy Jesiennej, gdzie doszło do 53 zdarzeń w tym 4 wypadków, a także ulica Łęczycka, przy której doszło do 15 zdarzeń w tym 8 wypadków drogowych.

Nie da się ukryć, że zmorą naszych dróg są nietrzeźwi kierowcy. Ilu wyeliminowano z ruchu w roku ubiegłym? Funkcjonariusze wykonali 20994 pomiarów, z czego 366 to kierowcy wykluczeni już z ruchu drogowego - czyli średnio przeszło jeden na dzień. Ponadto nietrzeźwi kierowcy doprowadzili do 46 zdarzeń drogowych (analogicznie w 2016 roku było ich 47).

Ile wypadków, ile kolizji? Ze statystyk wynika, że w minionym roku doszło do 195 wypadków - to o 10 mniej niż w 2016 roku. Rannych zostało 238 osób, co również wynosi mniej o 34 w stosunku do roku poprzedniego. Liczba ofiar śmiertelnych wzrosła z 11 na 15. Odnotowano również ponad 1080 kolizji drogowych.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE