Reklama

"16 Dni Przeciw Przemocy Wobec Kobiet"

Opublikowano:
Autor:

"16 Dni Przeciw Przemocy Wobec Kobiet" - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Od jutra rozpoczyna się ogólnopolska kampania „16 Dni Przeciw Przemocy Wobec Kobiet”. Powyższa kampania jest międzynarodową akcją, która organizowana jest od 1991 roku z inicjatywy Centrum na rzecz Globalnego Przywództwa Kobiet. Bierze w niej udział ponad 200 organizacji w blisko 160 krajach.Celem kampanii jest wyeliminowanie wszelkich form przemocy ze względu na płeć poprzez:- budowanie świadomości, że przemoc stanowi pogwałcenie praw człowieka,- wzmacnianie lokalnych struktur przeciwdziałających przemocy wobec kobiet,- budowanie powiązań pomiędzy lokalnymi inicjatywami na rzecz powstrzymania przemocy - wzmacnianie solidarności kobiet na całym świecie.

Kampania kończy się 10 grudnia w Międzynarodowy Dzień Praw Człowieka.

W działania kampanii włączyli się również kutnowscy policjanci. W dniach 30 listopada i 1 grudnia 2015 roku w Komendzie Powiatowej Policji w Kutnie oraz w Komisariatach Policji w Żychlinie i Krośniewicach w ramach akcji pełnione będą dyżury wyznaczonych funkcjonariuszy, którzy udzielą porad osobom, które zgłoszą się osobiście w celu uzyskania pomocy.

24 listopada w ramach kampanii policjanci Wydziału Prewencji uczestniczyli w konferencji poświeconej zjawisku przemocy a zorganizowanej przez Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Kutnie. W spotkaniu uczestniczyli pracownicy instytucji, organizacji samorządowych i społecznych oraz osoby zainteresowane tą problematyką. Na temat przemocy z ramienia Komendy Powiatowej Policji w Kutnie prelekcję prowadziła policjantka Zespołu ds. Nieletnich asp. Edyta Machnik.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE