Reklama

29 maja SZCZĘŚLIWA TRZYNASTKA w Gimnazjum nr 2 w Kutnie

Opublikowano:
Autor:

29 maja SZCZĘŚLIWA TRZYNASTKA w Gimnazjum nr 2 w Kutnie - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Rekordowa liczba szkół weźmie udział w tegorocznych XIII Ogólnopolskich Mistrzostwach Szkół w SCRABBLE Kutno 2015. W piątek 29 maja do Gimnazjum nr 2 im. Marsz. J. Piłsudskiego w Kutnie na cały dzień zawita 120 młodych zawodników z 42 szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych z bliska i z daleka. Goście przyjadą z następujących miejscowości: Będzin, Byszew, Garwolin, Gostynin, Grala Dąbrowizna, Grodzisk Mazowiecki, Jaworzno, Krośniewice, Łódź, Mazowszany, Ostrów Wlkp., Ostrzeszów, Radom, Radomsko, Roszkowice, Rybno, Smólnik, Sokołów Podlaski, Warszawa, Włocławek, Zabrze, Żary, Żórawina.

Jak zwykle przyjeżdżają weterani systematycznie uczestniczący w kutnowskich zawodach scrabblowych, ale jest też wiele szkół debiutujących.

W tym roku dopisały szkoły kutnowskie. Poza drużyną gospodarza z Gimnazjum nr 2, jest jak zwykle, Gimnazjum nr 3, Szkoła Podstawowa nr 6, I i II Liceum Ogólnokształcące. Do tego zestawu dołączyła Szkoła Podstawowa nr 4 i Zespół Szkół nr 3.

Pięć rund rozgrywek tradycyjnie poprowadzi p. Maciek Śliwa, sędzia Polskiej Federacji Scrabble. Poza dyplomami, nagrodami, upominkami, na uczestników czeka ciepły posiłek, słodycze, napoje. W trakcie scrabblowych zmagań uczniów, nauczycielom – opiekunom drużyn organizatorzy zaproponują udział w warsztatach i konferencji nt. zdrowego stylu życia.

Podczas tegorocznego turnieju organizatorzy będą wśród gości z całego kraju popularyzować Kutno jako miasto róż.

Przedsięwzięcie realizowane w ramach Kutnowskich Grantów Oświatowych we współpracy z ogólnopolskim Programem Scrabble w Szkole przygotowują nauczyciele bibliotekarze Szkolnego Centrum Informacji Bibliotecznej i Medialnej.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE