Reklama

Reklama

3 rzeczy, które mogą wskazywać na to, że jesteś podsłuchiwany

Opublikowano: 5 grudnia 2017 11:27
Autor: Ogłoszenie

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

wydarzenia Jeśli masz wiele do ukrycia lub pełnisz bardzo ważną funkcję w jakiejś instytucji (np. w swojej firmie), może zdarzyć się tak, że ktoś będzie chciał uzyskać od ciebie pewne poufne informacje. Jednym z najskuteczniejszych sposobów jest podsłuch, który, zamontowany w odpowiednim miejscu, gdzie rozmawiasz o bardzo ważnych sprawach, które nigdy nie powinny wyjść poza odpowiednie granice (czy to korporacyjne, czy to pewnego grona), sprawi, że wręcz nieświadomie w pewnym momencie możesz dać podsłuchującym to, czego oczekują. Warto na to uważać i zwracać uwagę na kilka ważnych kwestii.

Reklama

W momencie, kiedy będziemy pewni, że został nam podłożony podsłuch, warto się przygotować i zaopatrzyć w wykrywacz podsłuchów, który pozwoli na szybkie i skuteczne zlokalizowanie nadajnika. Dzięki temu szybko pozbędziemy się problemu.

Intuicja

Niektórych rzeczy nie da się wytłumaczyć. Tak się dzieje np., gdy nagle się wzdrygamy, jeśli ktoś nas obserwuje. Tak samo dzieje się w momencie, kiedy ktoś, kogo się nie spodziewamy, podsłuchuje nasze słowa. Warto na początek zdać się na swój instynkt, który idealnie wykrywa wszelkiego rodzaju niezgodności czy niepokojące znaki. Jeśli coś jest na rzeczy – na pewno to poczujemy.

Namolny rozmówca

Jeśli współpracownik lub przyjaciel nagle zbytnio będzie się interesować rzeczami, które wcześniej nie miały większego znaczenia, może to być znak założonego podsłuchu. Oczywiście nie warto popadać w zbytnią paranoję, ale równie dobrze może to wskazywać, że zaufany człowiek nadużywa naszego dobrego zdania o nim dla swojej korzyści.

Z drugiej strony może to być jedynie nagłe zainteresowanie związane np. z tym, że dana sprawa jest dla ciebie ważna, ale jeśli temat ciągle wraca i jest wałkowany od początku do końca za każdym razem, a przy kolejnym spotkaniu znowu się pojawi, może to być znak, że został założony podsłuch, a ty pewnej myśli możesz nie formułować tak, jakby sobie życzyli podsłuchujący.

Wybiegająca informacja

W momencie, kiedy okazuje się, że pewna osoba ma informację, której nie miała możliwości mieć, człowiek zaczyna myśleć, że coś jest nie tak. Nie musi od razu znaczyć, że dany człowiek jest zamieszany w sprawę podsłuchu – dana rzecz mogła się wymsknąć w rozmowie komuś innemu albo nasz rozmówca po prostu kiedyś to usłyszał w naszych rozmowach bez zamkniętych drzwi.

Warto jednak się tym zainteresować, zapytać skąd o tym wie i jeśli odpowiedź będzie podejrzana, należy rozważyć opcję, że został założony podsłuch.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną
logowanie / rejestracja

Rejestracja daje dostęp do treści i specjalnych funkcji tylko dla naszych stałych czytelników. Rejestracja jest bezpłatna i bezpieczna. Po wciśnięciu klawisza "zarejestruj" otrzymasz powitalny e-mail zawierający więcej informacji.

zaloguj się
e-mail
hasło

Zapomniałeś hasła?

rejestracja
e-mail
hasło
powtórz hasło

Aby mieć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych w postaci adresu e-mail celem umożliwienia przedstawiania informacji handlowych na temat naszych towarów lub usług za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej, prosimy o wyrażenie poniżej wskazanych zgód

** Zgoda wymagana.

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.