Reklama

41. Wystawa Róż i Aranżacji Florystycznych "Róża wiatrów"

Opublikowano:
Autor:

 41. Wystawa Róż i Aranżacji Florystycznych "Róża wiatrów" - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Róże niezmiennie zachwycają nas swoją urodą i zapachem, w sposób oczywisty cieszy nas ich widok czy to w ogrodzie, parku czy w wazonie. Królowe – jedyne i najpiękniejsze. Nie każdy jednak wie, że za każdą z odmian stoją lata pracy, poświęcenie i miłość ich twórców. Magia tych wspaniałych kwiatów w połączeniu z najprawdziwszą pasją ich hodowców sprawiają, że że od lat wrześniowa wystawa gromadzi tysiące odwiedzających.Ze wszystkich czterdziestu wystaw, które już za nami, każda była inna i na swój sposób wyjątkowa, a wszystko za sprawą uczestniczących w niej hodowców, różnorodności odmian róż i zmienności scenografii. Tematykę i styl każdej z ostatnich dwunastu wystaw określał konkretny temat, nadający charakter każdej z nich, np. Róże Andersena, Ogród poezji, Laboratorium florysty. Za tematem podążało myślenie autorów przy tworzeniu aranżacji, do niego odwoływały się również skojarzenia widzów. Bo dlaczego by nie zobrazować bajki, wyrazić geniuszu chemika czy trwałości i piękna wiersza właśnie przez kwiatowe aranżacje?

W otaczającym nas świecie inspiracją może być wszystko. Otwartość, wrażliwość i ciekawość pchają człowieka do tworzenia nowego i przyjmowania nowego. Z doświadczania, przeżywania i pracy powstają nowe idee. Mogą nie wyważać otwartych drzwi i nie popychać świata nawet o krok, ale czasem wystarczy tylko to, że zatrzymają nas na chwilę, oderwą od codzienności, otworzą na coś niezwykłego. Wzbogacą. Otoczeni pięknem, sami stajemy się piękniejsi, a może też i lepsi?

Gdzie w tym roku powędruje Królowa Kwiatów? Gdzie poniosą ją przychylne wiatry? Jaki kierunek pokaże róża wiatrów? To zwyczajowe określenie róży kompasowej w temacie tegorocznej Wystawy Róż i Aranżacji Florystycznych, jest zapowiedzią wielu niespodzianek.

Niech ta chwila, ten moment spędzony na wystawie, będzie jak cenna pamiątką i na długo pozostanie w naszych myślach i pamięci, a podróż opowiedziana kwiatami niech zachwyca nas wszystkich co krok, wzbudzając żal, że jak zawsze trwa zbyt krótko.

Czego i Państwu, i sobie życzę!

Agnieszka Dąbrowska – Walczak
Kierownik artystyczny wystawy

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE