Reklama

6 powodów, dla których warto inwestować na rynku Catalyst

Opublikowano:
Autor:

6 powodów, dla których warto inwestować na rynku Catalyst - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Wysokie oprocentowanieObligacje notowane na rynku Catalyst cechują się wysokim oprocentowaniem. Dochodzi ono nawet do 10 procent w skali roku, co wielokrotnie przekracza ofertę bankowych lokat, kont oszczędnościowych oraz sporej części funduszy inwestycyjnych. Co więcej, oprocentowanie to jest ustalone i znane z góryRegularność wypłacania odsetekInwestując w obligacje korporacyjne można liczyć na stały dopływ gotówki. Odsetki wypłacane są w z góry określonej kwocie i ustalonym terminie, na przykład co kwartał, półrocze czy rok. Można więc śmiało mówić o rentierskim charakterze takiej inwestycji.//

Ograniczone ryzyko

Choć inwestowanie w obligacje korporacyjne nie jest całkowicie pozbawione ryzyka, można je mocno ograniczyć poprzez wybór odpowiednich podmiotów i szeroką dywersyfikację portfela. Warto też zwrócić uwagę na zabezpieczenia poszczególnych emisji.

Proste zasady inwestycji

Kupno obligacji na rynku Catalyst jest proste, a sama inwestycja w przypadku dobrego emitenta praktycznie nie wymaga nadzoru. Obligatariusz nie musi się upominać o wypłatę odsetek, ani pilnować innych terminów. W przypadku jakichkolwiek niejasności, pracujący w domach maklerskich doradcy inwestycyjni chętnie zaoferują darmową pomoc.

Łatwy dostęp do zainwestowanych pieniędzy

Choć obligacje korporacyjne nie cechują się tak wysoką płynnością jak akcje, to jeśli obligatariusz będzie nagle potrzebował pieniędzy, nie powinien mieć problemów z odsprzedażą swoich obligacji innemu inwestorowi na rynku Catalyst.

Stosunkowo niskie minimalne kwoty inwestycji

Aby zacząć inwestować w obligacje korporacyjne, nie trzeba dysponować szczególnie dużymi oszczędnościami. Minimum przeważnie wynosi kilkadziesiąt tysięcy złotych, co w porównaniu na przykład do inwestowania w nieruchomości nie jest zbyt wysoką kwotą

Artykuł powstał we współpracy z serwisem https://michaelstrom.pl/

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE