Reklama

70. rocznica zakończenia II wojny światowej

Opublikowano:
Autor:

70. rocznica zakończenia II wojny światowej - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia W najbliższy weekend, w dniach 23 i 24 maja br., Muzeum Regionalne w Kutnie zaprasza na wydarzenia przygotowane z okazji 70 rocznicy zakończenia II wojny światowej.W sobotę o godz. 17:00 na placu przy ul. bł. ks. Michała Oziębłowskiego (obok stadionu Kutnowianki) możne będzie obejrzeć inscenizację historyczną pt. „Kierunek Berlin”. Pokaz grup rekonstrukcji historycznej ukazujący przełamanie frontu niemieckiego przez Armię Czerwoną i Ludowe Wojsko Polskie został przygotowany przez Muzeum Regionalne w Kutnie oraz Stowarzyszenie Historyczne Pułk 37.

W niedzielę natomiast, w ramach gry miejskiej „Kutno czasów wojny” można będzie poznać miejsca najważniejszych wydarzeń z lat 1939-1945 w naszym mieście. W zabawie mogą brać udział osoby w każdym wieku (niepełnoletni za zgodą rodziców lub opiekunów prawnych) indywidualnie lub w drużynach maksymalnie 5-osobowych. Zadania, które będą mieli do wykonania uczestnicy przybliżą im nieco okupacyjne realia, a niespodziewane zdarzenia wywołają dreszcz emocji. Rejestracja drużyn odbywała się będzie w dniu gry w godz.10:00-11:00 na starcie gry - w Muzeum Bitwy nad Bzurą. Przynajmniej jedna osoba z każdej drużyny powinna mieć przy sobie aparat fotograficzny lub telefon z aparatem.

Na placu Marsz. J. Piłsudskiego prezentowana jest obecnie wystawa plenerowa „Mieszkańcy Kutna, uczestnicy walk na frontach II wojny światowej”. W związku z 70 rocznicą zakończenia wojny Archiwum Państwowe w Kutnie, Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Kutnie oraz Muzeum Regionalne w Kutnie zapoczątkowały realizację wspólnego projektu badawczego pt. „Mieszkańcy Kutna na frontach II wojny światowej oraz straty wśród mieszkańców Kutna, poniesione w wyniku działań II wojny światowej”. Wystawa jest pierwszym efektem tej współpracy, a jeszcze w tym roku, w rocznicę wybuchu wojny – 1 września, uruchomiona zostanie strona internetowa dokumentująca udział kutnowian w wydarzeniach z lat 1939-1945.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE