Reklama

Reklama

82. rocznica Zbrodni Katyńskiej. Kutno upamiętniło poległych [ZDJĘCIA]

Opublikowano: śr, 13 kwi 2022 14:30
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia 13 kwietnia 1990 r. władze rosyjskie oficjalnie przyznały, że zbrodnia w Katyniu była jedną z ciężkich zbrodni stalinizmu. 50 lat wcześniej, wiosną 1940 r. NKWD zamordowało ponad 21,5 tysiąca polskich oficerów w Katyniu, Charkowie, Kalininie, Kijowie i Mińsku. Zwłoki ukryto w masowych mogiłach. W 82. rocznicę tamtych wydarzeń w Kutnie odbyły się uroczystości upamiętniające poległych.

Reklama

W uroczystościach na cmentarzach w Kutnie i Głogowcu wzięły udział władze Miasta Kutno, gminy Kutno, powiatu kutnowskiego oraz przedstawiciele „Solidarności”.

- O zbrodniach popełnionych w Katyniu należy w obecnym czasie jeszcze bardziej pamiętać. To, co dzieje się za naszą wschodnią granicą dotknęło i Polskę tyle, że ponad 50 lat wcześniej. Widać jak na dłoni, że przez ten czas nic się nie zmieniło, a imperialistyczne zapędy Rosji zawsze usłane są krwawymi czynami - mówił zastępca prezydenta Kutna Zbigniew Wdowiak, który złożył kwiaty przy pomniku na cmentarzu w Głogowcu.

Dziś odbyło się także posiedzenie Kutnowskiej Rady Pamięci Narodowej, którego celem było podsumowanie dotychczasowych działań i zatwierdzenie nowych. Omówiono i zaakceptowano kalendarz uroczystości na 2022 rok oraz dokonano wyboru logo KRPN.

Po posiedzeniu, o godzinie 12, uczestnicy Rady Pamięci złożyli kwiaty z okazji 82. rocznicy Zbrodni Katyńskiej na cmentarzu Parafialnym w Kutnie i Głogowcu.

Powiat kutnowski reprezentowała Jolanta Pietrusiak, członek Zarządu Powiatu Kutnowskiego.

Info: UM Kutno/Powiat kutnowski

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)