Reklama

Reklama

Absolwent "Kasprowicza" zginął w wypadku. Aktor jechał na pogrzeb kolegi

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Aktor Teatru im. Juliusza Osterwy w Lublinie, Przemysław Gąsiorowicz zginął wczoraj tragicznie w wypadku samochodowym. Był absolwentem Szkoły Podstawowej nr 9 i II LO im. Jana Kasprowicza w Kutnie. Miał 43 lata.

Reklama

- Z głębokim żalem zawiadamiamy o tragicznej śmierci naszego Przyjaciela, Aktora Teatru im. Juliusza Osterwy w Lublinie, Przemysława Gąsiorowicza. Łączymy się w bólu z Rodziną i Bliskimi Przemka. Człowiek nigdy nie jest gotowy na taki scenariusz... Potrzeba ciszy na scenie i w ludzkich sercach... - czytamy na stronie Teatru im. Juliusza Osterwy w Lublinie.

Przemysław Gąsiorowicz zginął wypadku samochodowym, do którego doszło w sobotę 8 stycznia, tuż przed godziną 14:00 na drodze krajowej numer 19 na obwodnicy Lubartowa. Aktor jechał wraz z innym aktorem Janem Wojciechem Krzyszczakiem na pogrzeb zmarłego 3 stycznia kolegi ze sceny, Witolda Kopcia.

Jak donosi lubelska policja, ze wstępnych ustaleń wynika, że 43-letni kierujący samochodem marki Peugeot [Przemysław Gąsiorowicz - przyp.red] z nieustalonych przyczyn zjechał na przeciwległy pas ruchu, gdzie zderzył się czołowo z jadącym prawidłowo z naprzeciwka samochodem marki Honda. W wyniku zdarzenia obaj kierujący z poważnymi obrażeniami ciała zostali przetransportowani śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego do szpitali w Lublinie. Niestety, pomimo reanimacji Przemysław Gąsiorowicz zmarł.

Przemysław Gąsiorowicz był absolwentem Szkoły podstawowej nr 9 w Kutnie i II Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Kasprowicza w Kutnie. W latach 1997–1998 studiował (dwa semestry) na Wydziale Historycznym w Instytucie Etnologii i Antropologii Kulturowej na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Naukę kontynuował w trybie wieczorowym w latach 2001–2007 (z licznymi przerwami). Ukończył Dwuletnie Niepubliczne Studio Aktorskie i Telewizyjne "SPOT" w Krakowie. W latach 2000–2004 studiował na PWST im. Ludwika Solskiego w Krakowie, którą ukończył tytułem magistra sztuki i dyplomem Aktora Dramatycznego. Debiut teatralny – 2. października 2004 roku w spektaklu Szkło bolesne w Teatrze Nowym w Łodzi.

Od 2007 roku był związany zawodowo z Teatrem im. Juliusza Osterwy w Lublinie. Był laureatem głównej nagrody w kategorii "Aktor" na III Festiwalu Teatrów Niewielkich 2007 za autorski monodram "Gombrotypy" wg tekstów W. Gombrowicza. Brał udział oraz zdobył liczne nagrody na wielu ogólnopolskich przeglądach i konkursach kabaretowych. Na swoim koncie miał też realizacje telewizyjne m.in. w TVP 2, HBO, TVN Siedem czy Comedy Central.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy