Reklama

Absurd! Mandat za poprawną jazdę

Opublikowano:
Autor:

Absurd! Mandat za poprawną jazdę - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Takie coś mogło zdarzyć się tylko w Polsce! Fotoradar w Wojszycach (gmina Bedlno) robi zdjęcia kierowcom, którzy jeżdżą zgodnie z przepisami. W "pamiątkowych fotkach" nie byłoby nic dziwnego, gdyby nie fakt, że na ich podstawie zmotoryzowani otrzymują niemałe mandaty. Wadliwe urządzenie przekłamuje bowiem prędkość. - Jechałem 56 km na godzinę, a na wezwaniu do zapłaty było ich 86 - mówi pan Marek. - Jak mam teraz udowodnić, że nie jestem wielbłądem? Główny Inspektorat Transportu Drogowego wyjaśnia sprawę.fot. Piotr Smyczyński z Wojszyc ironicznie żartuje, że fotoradar zacznie wkrótce doliczać prędkość rowerzystom.

Jak relacjonują, kierowcy nawet 300 zł kary otrzymali ci, którzy w grudniu i w styczniu przejeżdżali drogą krajową nr 92 przez Wojszyce (gm. Bedlno).

- Przecież to jest jakaś niedorzeczna sytuacja. Przekroczyłem dozwoloną prędkość o 6 kilometrów na godzinę, tymczasem z zapisu z fotoradaru wynika, że o 36 km/h - opowiada pan Marek, mieszkaniec Wojszyc.

Piotr Smyczyński ironicznie żartuje, że fotoradar zacznie wkrótce doliczać prędkość rowerzystom.

- Słyszałem, że kilku sąsiadów dostało mandaty i jak mówią za prawidłową prędkość. Takie rzeczy to tylko w Polsce - mówi mężczyzna.

Jak udało się nam ustalić, pisma dotyczące przekroczenia prędkości dotarły do kutnowskiego PKS-u.

- Kierowcy jeżdżą kursami rejsowymi Kutno-Żychlin i Kutno-Dębowa Góra. Od lat przejeżdżają całą trasę przy prędkości nie większej niż 55 km/h, o czym świadczą zapisy na tarczy tachografów. Podobno już napisane zostało odwołanie od tych "wziętych z kosmosu" decyzji. Mam znajomych w PKS Kutno - zaalarmował naszą redakcję pan Arkadiusz.

Dariusz Kołodziej, prezes PKS-u potwierdza, sprawa jest wyjaśniana. Podobne zapewnienia padają ze strony Głównego Inspektoratu Transportu Drogowego.

- Urządzenie działa prawidłowo, jest sprawne, posiada ważną Decyzję Zatwierdzenia Typu oraz aktualne świadectwo legalizacji. Obecnie analizujemy dokładnie zgłoszoną nam sytuację - wyjaśnia Łukasz Majchrzak z Centrum Automatycznego Nadzoru nad Ruchem Drogowym.

Do sprawy wrócimy.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE