Reklama

Aby założyć najlepsze konto, zobacz ranking kont osobistych

Opublikowano:
Autor:

Aby założyć najlepsze konto, zobacz ranking kont osobistych - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Bankowy rachunek osobisty jest w dzisiejszych czasach nieodzownym elementem codzienności. Jednak w wielu przypadkach jego wybór jest decyzją wynikającą albo z przyzwyczajenia, albo podjętą pod wpływem chwili, bez głębszej analizy dobrych i złych stron danej oferty. Tymczasem warto zastanowić się czy to, co proponuje nam konkretny bank, rzeczywiście odpowiada naszym oczekiwaniom.

Jakie czynniki powinny być decydujące?

Najbardziej racjonalnym rozwiązaniem byłoby systematyczne kontrolowanie parametrów wybranej oferty w porównaniu z propozycjami konkurencji, po to, aby w przypadku znalezienia czegoś bardziej korzystnego, dokonać zmiany konta czy innych produktów finansowych będących w naszej dyspozycji.

Konto bankowe powinno bowiem przede wszystkim być funkcjonalne w odniesieniu do indywidualnych potrzeb. Chodzi o to, żeby komfort jego użytkowania odpowiadał naszym najczęstszym aktywnościom, na przykład dla osoby dokonującej licznych transferów pieniężnych rachunek osobisty powinien mieć odpowiednio niskie koszty przelewów, klientom pragnącym regularnie oszczędzać oferował zintegrowane konto oszczędnościowe, dla potrzebujących kredytów miał atrakcyjną ofertę kredytową.

Nie bez znaczenia są takie czynniki, jak koszty ogólne, łatwa dostępność do systemu transakcyjnego, wreszcie promocje, rabaty, programy lojalnościowe.

Propozycje najlepszych kont osobistych

Aby zorientować się w gąszczu najrozmaitszych propozycji, dobrze jest sięgnąć po powszechnie dostępne rankingi najlepszych kont osobistych.

1. W naszym rankingu pierwsze miejsce zajmuje eKonto Mobilne mBanku, przede wszystkim ze względu na bardzo wygodny dostęp do konta przez nowoczesną aplikację mobilną i możliwość zyskania nawet 300 zł premii za płatności kartą. Na wyróżnienie zasługują również zredukowane do minimum opłaty oraz nowatorska usługa polegająca na ekspresowym przelaniu środków pieniężnych do innych banków, niezależnie od godzin sesji księgowania.

2. Na drugim miejscu rankingu znalazło się Konto 360° Banku Millennium. Co prawda mamy tutaj niewielkie opłaty za prowadzenie rachunku, użytkowanie karty i wypłaty z bankomatów, ale wystarczy mieć miesięczne wpływy w wysokości 1000 zł, aby być z opłat zwolnionym. Do tego mamy promocję do 360 zł za transakcje kartą lub płatności w systemie BLIK.

3. Kolejna pozycja to Smart Konto w Smart Banku. Wielkim plusem tego konta jest brak jakichkolwiek opłat za podstawowe usługi – prowadzenie rachunku, użytkowanie karty, wypłaty gotówki ze wszystkich bankomatów. Na uwagę zasługuje nowoczesna aplikacja mobilna na smartfony i tablety, zintegrowane z rachunkiem osobistym konto w euro i oszczędnościowe.

Opracowano na podstawie rankingów:

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE