Reklama

Afera w ubojni: Już prawie 60 osób z zarzutami. "Możliwe kolejne zatrzymania"

Opublikowano:
Autor:

Afera w ubojni: Już prawie 60 osób z zarzutami. "Możliwe kolejne zatrzymania" - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Śledztwo prowadzone przez Prokuraturę Regionalną w Łodzi dotyczące kutnowskiej ubojni wciąż trwa. Przypomnijmy, ze chodzi o pranie brudnych pieniędzy i działalność zorganizowanej grupy przestępczej. Dziś prokuratura informuje o kolejnym zatrzymaniu. Zarzuty usłyszało już prawie 60 osób, 3 spośród nich przebywają w areszcie.

Sprawcy osiągnęli znaczne korzyści majątkowe

Wystawiając i posługując się nierzetelnymi fakturami VAT opiewającymi na łączną kwotę nie mniejszą niż 94 miliony 700 tysięcy złotych, sprawcy narazili na uszczuplenie oraz nienależny zwrot podatków w łącznej kwocie nie mniejszej niż 35 milionów 636 tysięcy złotych, w tym podatku dochodowego od osób prawnych w kwocie 13 milionów 855 tysięcy złotych i podatku VAT w kwocie 21 milionów 781 tysięcy złotych.

-W ramach prowadzonej działalności członkowie grupy zajmowali się także przekazywaniem, przyjmowaniem i pomocnictwem w przenoszeniu posiadania i własności środków płatniczych, pochodzących z korzyści związanych z popełnieniem czynów zabronionych, w łańcuchu powiązanych ze sobą firm - informuje Prokuratura Krajowa.

W ramach zapłaty za wystawianie nierzetelnych faktur VAT współsprawcy osiągnęli znaczną korzyść majątkową w łącznej kwocie co najmniej 88 milionów 70 tysięcy złotych.

Podejrzany został przesłuchany przez prokuratora

Ustalenia poczynione w toku śledztwa doprowadziły do zatrzymania kolejnego podejrzanego.

- Po doprowadzeniu zatrzymanego Jacka O. do Prokuratury Regionalnej w Łodzi prokurator ogłosił im zarzuty. Dotyczą one udziału w zorganizowanej grupie przestępczej mającej na celu popełnianie przestępstw i przestępstw skarbowych (art. 258 par. 1 kodeksu karnego), a także poświadczenia nieprawdy w dokumentach co do okoliczności mającej znaczenie prawne, w celu osiągnięcia korzyści majątkowej (art. 271 par. 1 i 3 kodeksu karnego) - informuje Prokuratura Krajowa.

Wobec podejrzanego prokurator zastosował środki zapobiegawcze w postaci zakazu opuszczania kraju połączonego z zatrzymaniem paszportu i zakazem wydania tego dokumentu, poręczenia majątkowego w kwocie 5 tysięcy złotych oraz dozoru Policji.

Sprawa ma charakter rozwojowy

Dotychczas w toku śledztwa zarzuty działania w zorganizowanej grupie przestępczej oraz popełnienia innych przestępstw z kodeksu karnego skarbowego ogłoszono 56 osobom. Aktualnie wobec 3 podejrzanych stosowany jest środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania.

- Śledztwo, prowadzone wspólnie z funkcjonariuszami Wydziału do Zwalczania Zorganizowanej Przestępczości Ekonomicznej Zarządu w Łodzi Centralnego Biura Śledczego Policji, ma charakter rozwojowy. Niewykluczone są kolejne zatrzymania i zarzuty - kończy biuro prasowe PK.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE