"Akademicy" zremisowali w Toruniu

"Akademicy" zremisowali w Toruniu - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Wydarzenia W pierwszym spotkaniu o 3 miejsce zaplecza TBL SIDEn Toruń zremisował z AZS-em Kutno 73:73. W związku z tym, że rywalizacja pomiędzy tymi zespołami to dwumecz, rozegranie dogrywki nie było konieczne.Zdjęcia z meczu (M. Nadolski / azswsgk.pl)Rewanż już za tydzień w hali kutnowskiej "Dziewiątki".

Spotkanie lepiej rozpoczęli gospodarze. Koszykarze Grzegorza Sowińskiego zdobyli kilka punktów z rzędu i prowadzili po pierwszej ''ćwiartce''. Na początku drugiej kwarty kutnianie odrobili straty, a nawet objęli prowadzenie. Nie trwało jednak ono długo. Dzięki celnym rzutom Adama Lisewskiego i Bartosza Bochno ''Pierniki'' znowu uzyskały przewagę. Trzecia część rywalizacji to ciągła wymiana ciosów, żaden zespół nie potrafił przejąć inicjatywy. Taki stan rzeczy utrzymał się do końcowej syreny, i to dosłownie.

Na niespełna minutę przed końcem celnym rzutem za ''3'' popisał się po stronie Kutna Dawid Bręk. Dzięki temu przyjezdni prowadzili 73:68. Kibice zgromadzeni w toruńskiej hali powoli tracili nadzieję na zwycięstwo, ale przywrócił im ją Aleksander Perka trafiając zza obwodu.

Na sekundę przed końcem na linii rzutów wolnych stanął Lisewski, który został sfaulowany przez Szymona Rducha. Środkowemu SIDEn-u nie zadrżała dłoń i pierwszy mecz o brązowy medal I ligi sezonu 2012/2013 zakończył się remisem. 15 punktów do dorobku gospodarzy dopisał Bartosz Bochno, a 12 zbiórek zapisał na swoim koncie Sławomir Sikora. W ekipie AZS-u najlepiej zaprezentował się Bręk, autor 23 ''oczek''.

Polski Cukier SIDEn Toruń: B. Bochno 15 (1), A. Perka 13 (1), S. Sikora 12, A. Lisewski 11, W. Barycz 10 (1), J. Jarecki 6 (2), Ł. Żytko 3 (1), R. Plebanek 2, M. Kowalewski 1

AZS WSGK Polfarmex Kutno: D. Bręk 23 (4), W. Glabas 13 (2), K. Jakóbczyk 12, J. Dłuski 6, S. Rduch 6 (1), G. Małecki 6 (2), M. Szwed 5, Ł. Kwiatkowski 2, K. Maciejewski 0

źródło: polskikosz.pl