Reklama

Akcja informacyjno – edukacyjna "Odpowiedzialny sprzedawca"

Opublikowano:
Autor:

Akcja informacyjno – edukacyjna "Odpowiedzialny sprzedawca" - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Miasto Kutno wraz z Komendą Powiatową Policji w Kutnie rozpocznie działania profilaktyczne pod nazwą „Odpowiedzialny Sprzedawca”. Cel główny: zmniejszenie ilości przypadków sprzedaży alkoholu nieletnimAkcja skierowana jest w szczególności do sprzedawców wyrobów alkoholowych na terenie miasta. Celem będzie przypominanie przepisów zakazujących sprzedaży alkoholu osobom nieletnim oraz nietrzeźwym, a także uświadamianie sprzedawcom, że mają prawo żądać dokumentów potwierdzających pełnoletność kupującego: „W przypadku wątpliwości co do pełnoletności nabywcy sprzedający lub podający napoje alkoholowe uprawniony jest do żądania okazania dokumentu stwierdzającego wiek nabywcy” - art. 15 ustawy o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi.

Jeżeli sprzedawca nie skorzysta ze swoich uprawnień i sprzeda lub poda napoje alkoholowe w wypadkach kiedy jest to zabronione, albo bez wymaganego zezwolenia lub wbrew jego warunkom podlega karze grzywny.

Za przeprowadzenie akcji odpowiedzialni są funkcjonariusze Komendy Policji w Kutnie. Przeprowadzą oni rozmowy ze sprzedawcami oraz pozostawią materiały informacyjne w postaci Vademecum dla sprzedawcy oraz plakaty.

Inicjatywa ta swoim zasięgiem obejmie prawie wszystkie punkty znajdujące się w obrębie miasta, w których jest sprzedawany lub spożywany alkohol (sklepy, restauracje, puby).

W 2014 roku kutnowscy policjanci ujawnili 5 przypadków sprzedaży alkoholu nieletnim

Pamiętajmy!

Każda osoba dorosła, w obecności której dokonywana jest próba zakupu alkoholu przez osobę, wobec której można mieć wątpliwość co do jej pełnoletności, może zwrócić się do sprzedawcy z prośbą o sprawdzenie dokumentu stwierdzającego wiek nabywcy.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE