Reklama

[AKTUALIZACJA] Emocje w Krośniewicach i wygrana kilkoma głosami. W Łaniętach duża przewaga

Opublikowano:
Autor:

[AKTUALIZACJA] Emocje w Krośniewicach i wygrana kilkoma głosami. W Łaniętach duża przewaga - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Wciąż trwa liczenie głosów w II turze wyborów. W naszym powiecie doszło do niej w dwóch gminach - Łanięta i Krośniewice. My dzielimy się z Państwem naszymi nieoficjalnymi ustaleniami i szczątkowymi wynikami.

W gminie Łanięta o fotel wójta walczy Tomasz Szczęsny (KW PiS) i dotychczasowy włodarz, Stanisław Jędrzejczak (KWW Strażak Gminy Łanięta). Z kolei w gminie Krośniewice obecna burmistrz, Julianna Herman (KWW Julianny Barbary Herman) rywalizuje z Katarzyną Erdman (KW PiS).

Jak udaje nam się nieoficjalnie dowiedzieć, Tomasz Szczęsny wygrał aż 257 głosami. Zebrał ich dokładnie 707. Z kolei Stanisław Jędrzejczak zdobył 450 głosów.

Z kolei w gminie Krośniewice sytuacja jest emocjonująca i obie kandydatki idą ze sobą niemal "łeb w łeb". Poniżej wyniki z sześciu obwodów w gm. Krośniewice.

Według naszych nieoficjalnych informacji, na ostatniej prostej Katarzyna Erdman wyprzedziła dotychczasową włodarz gminy i to ona wygrywa w II turze wyborów w gminie Krośniewice. Kandydatka PiS, według naszych nieoficjalnych ustaleń, wygrała 7 lub 8 głosami.

- Chodzą słuchy, że wygrałam 7 albo 8 głosami. Dzięki naszym wspaniałym mieszkańcom udało się osiągnąć sukces. Chciałam bardzo serdecznie podziękować za zaufanie wszystkim, którzy oddali na mnie swoje głosy. Jakie emocje mi towarzyszyły? To był płacz ze szczęścia i pewne niedowierzanie, że udało się wygrać tak małą ilością głosów. Gratuluję także wszystkim, którzy dostali się do rady gminy. Mamy dużo do zrobienia, więc bierzemy się do roboty. – mówi nam na gorąco Katarzyna Erdman.

Dodaje, że pragnie podziękować wszystkim, którzy bezinteresownie pomagali jej w trakcie kampanii wyborczej (m.in senatorowi Przemysławowi Błaszczykowi, Tomaszowi Walczewskiemu, Tomaszowi Marciniakowi i Grzegorzowi Grządzieli), mężom zaufania, a także rodzinie i przyjaciołom, którzy ją wspierali.

[AKTUALIZACJA]

Państwowa Komisja Wyborcza oficjalnie potwierdza nasze wcześniejsze ustalenia. To znaczy, że nowym wójtem gminy Łanięta zostaje Tomasz Szczęsny.

Podobnie sytuacja wygląda w gminie Krośniewice, gdzie Katarzyna Erdman oficjalnie wygrała z Julianną Barbarą Herman.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE