Reklama

[AKTUALIZACJA] Prezydent Gdańska nie żyje. Kutno odda mu cześć, dzisiaj o 20

Opublikowano:
Autor:

[AKTUALIZACJA] Prezydent Gdańska nie żyje. Kutno odda mu cześć, dzisiaj o 20 - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Dramatyczne wieści docierają do nas z Gdańska. Lekarzom nie udało się uratować życia prezydenta Pawła Adamowicza, który wczoraj został kilkukrotnie dźgnięty nożem w trakcie Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Na naszych łamach pisaliśmy już o gestach solidarności płynących z naszego powiatu, a teraz dowiadujemy się, że dziś o godz. 20 w centrum Kutna odbędzie się czuwanie.

- Dziś na pl. Piłsudskiego w Kutnie w miejscu gdzie stała scena podczas koncertów WOŚP o godzinie 20:00 zapraszam wszystkich do symbolicznego zapalenia świeczek celem upamiętnienia świętej pamięci prezydenta Pawła Adamowicza, a także celem protestu przeciwko narastającej mowie nienawiści - informuje nas Wojciech Ziółkowski.

- Wyrazy współczucia dla córek i żony Pana Prezydenta. Apeluję o jedność w tak dramatycznej chwili. Stop mowie nienawiści, stop podziałom naszego narodu. Spotkajmy się dzisiaj na placu Piłsudskiego o godz 20 zabierzmy ze sobą znicze i latarki, rozpalmy światełko dla Pawła Adamowicza - dodaje przewodniczący N w Kutnie, Tomasz Górczyński.

Wyrażając głęboki żal i smutek w związku z tragiczną śmiercią Prezydenta Miasta Gdańska Pawła Adamowicza, Prezydent Miasta Kutna podjął decyzję o opuszczeniu flagi państwowej oraz miejskiej przed Urzędem Miasta Kutna do połowy masztu.

[AKTUALIZACJA]

Po rozmowie z Wojciechem Ziółkowskim kutnowski sztab Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy został organizatorem przedsięwzięcia i zagwarantował apolityczność wydarzenia. Podczas spotkania nie zostaną wygłoszone żadne przemówienia.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE