Reklama

[AKTUALIZACJA] Zawieszą płatną strefę parkowania?! "Rozważamy to"

Opublikowano:
Autor:

[AKTUALIZACJA] Zawieszą płatną strefę parkowania?! "Rozważamy to" - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Jak przed chwilą w trakcie sesji rady miasta powiedział Jacek Boczkaja, zastępca prezydenta, płatna strefa parkowania w centrum Kutna może zostać zawieszona.

25 lutego nastąpi otwarcie ofert na rewitalizację pl. Wolności. Jeśli uda się znaleźć wykonawcę to z oczywistych względów "odpadnie" wiele miejsc parkingowych. Dlatego, jak wyjaśniał Jacek Boczkaja, utrzymywanie strefy płatnego parkowania w czasie remontów byłoby całkowicie nierentowne i możliwe, że jej funkcjonowanie zostałoby zawieszone.

[AKTUALIZACJA]

Jacek Boczkaja powiedział o tym przy okazji dyskusji nad zmianą uchwały w sprawie ustalenia strefy płatnego parkowania, wysokości opłat za parkowanie w tej strefie oraz sposobu ich pobierania.

Radny Tomasz Rędzikowski pytał o decyzję Najwyższej Izby Kontroli, przez którą w Kutnie trzeba było zlikwidować abonamenty dla ludzi mieszkających w okolicy strefy płatnego parkowania. Rędzikowski chciał wiedzieć, czy władze zrobiły coś lub mogą coś zrobić by ulżyć mieszkańcom.

- Wychodząc z założenia, że wszyscy są równi wobec prawa, nie można różnicować wysokości opłat dla mieszkańców. Takie stanowisko przyjęła NIK kontrolując strefy płatnego parkowania. Ja też byłem za tym, żeby to różnicować – obywatel nie jest winny, ze mieszka w miejscu, gdzie rada ustanowiła strefę – podkreślał Jacek Boczkaja.

Dodał, że strefa od godz 17 do godz. 9 oraz w weekendy jest bezpłatna, a przy ul. Podrzecznej zlokalizowano duży parking. Dla mieszkańców to jednak za mało, z czego wiceprezydent, jak mówił, zdaje sobie sprawę.

- Trzeba będzie się zastanowić nad tematem funkcjonowania strefy i to przypuszczam, że już niedługo. Na 25 lutego mamy termin otwarcia ofert na pl. Wolności. Mam nadzieję, że oferty pozwolą nam podpisać umowę – mówił Jacek Boczkaja.

Wtedy cały plac Wolności „wypadłby” z obrębu strefy płatnego parkowania.

- Prowadzenie strefy z wyłączeniem pl. Wolności na pewno jest z punktu widzenia ekonomicznego kompletnie nieopłacalne. W związku z tym prawdopodobnie, podkreślam, prawdopodobnie (…), na ten czas zostanie ta strefa w ogóle wyłączona. Wtedy będziemy się zastanawiać co zrobić po tym, jak pl. Wolności zostanie wyremontowany – mówił wiceprezydent.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE