Reklama

Reklama

[AKTUALIZACJA] [ZDJĘCIA] O przemocy wobec dzieci w CTMIT

Opublikowano: 14 listopada 2017 12:50
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Dziś o godzinie 10:00 w Centrum Teatru Muzyki i Tańca rozpoczęła się konferencja poświęcona tematyce przemocy wobec dzieci. Wpisuje się ona w realizację Miejskiego Programu Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie i Ochrony Ofiar Przemocy w Rodzinie na lata 2014 - 2017.

Reklama

Udział w niej wzięli pedagodzy z kutnowskich szkół, przedstawiciele placówek społecznych oraz funkcjonariusze policji. Wśród zaproszonych gości nie zabrakło również wiceprezydenta Kutna Zbigniewa Wdowiaka, dyrektorki kutnowskiego MOPS-u Bożeny Budnik, a także Izabeli Banasiak, która jest superwizorką w zakresie przeciwdziałania przemocy domowej. To ona przedstawiła prezentację, w której poruszyła ważne kwestie dotyczące relacji rodziców z dziećmi prowadzące do agresji, zarówno werbalnej jak i fizycznej. Pani Izabela podjęła temat od strony behawiorystycznej wyjaśniając również jakie zachowania rzutują na psychikę dziecka i stwarzają miejsce na przemoc w rodzinie.

Na sali można było podziwiać wystawy plastyczne uczniów. Na każdej sztaludze widniały trzy plakaty, a przekaz jaki z nich płynął to stawianie miłości rodzicielskiej nad przemoc.

Z konsekwencjami prawnymi za stosowanie przemocy wobec dziecka przez osoby dorosłe zapoznała uczestników sierżant sztabowy Aneta Kowalska z Komendy Powiatowej Policji w Kutnie.

W drugiej części konferencji swoje działania w zakresie przeciwdziałania przemocy prezentowały szkoły ponadgimnazjalne: Były to prezentacje:

  • "Dąbrowszczak. Pozytywnie wbrew przemocy" w wykonaniu przedstawicieli Samorządu Szkolnego I Liceum Ogólnokształcącego im Generała Jarosława Henryka Dąbrowskiego w wykonaniu Julii Korowajskiej i Marcina Adamka pod opieką Tomasza Lemańskiego i Anny Horwat.
  • "Grabski przeciw przemocy" w wykonaniu uczniów Zespołu Szkól nr 3 im. Władysława Grabskiego: Damiana Pietrzaka i Mateusza Jóźwiaka pod opieką Magdaleny Golonki

Problem przemocy rówieśniczej został przedstawiony przez uczniów Szkoły Podstawowej nr 6 im. M. Skłodowskiej- Curie. W inscenizacji brały udział Ela Ciska, Gosia Skowrońska, Katie Ciszewska, Agnieszka Bryszewska, Agata Jankowska, Natalia Kacprowicz, Mateusz Oldakowski. Spektakl pt. „Mogę być lepszy” został przygotowany przez Małgorzatę Tworek Zwarycz i Wiesława Zwarycza.

Podczas konferencji czynna była wystawa prac plastycznych nadesłanych do konkursów : " Nie wrzaskiem, nie klapsem lecz przytulaskiem" ," Rodzicu! Miłości uczę się od Ciebie", mających na celu promowanie właściwych postaw ludzkich, metod zapobiegania agresywnym zachowaniom. Ich autorami byli uczniowie szkół podstawowych i oddziałów gimnazjalnych z terenu miasta Kutno.

Na zakończenie laureaci konkursów plastycznych odebrali nagrody z rąk Pani Edyty Michalskiej - Zastępcy Naczelnika Wydziału Spraw Społecznych i Ewidencji Działalności Gospodarczej Urzędu Miasta Kutno oraz Pani Bożeny Budnik Dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Kutnie i Przewodniczącej Zespołu Interdyscyplinarnego.

Nagrody otrzymali:

Konkurs " Nie wrzaskiem, nie klapsem lecz przytulaskiem"

I miejsce - Nikola Sulińska kl. III d Szkoła Podstawowa nr 6

II miejsce - Maria Reczulska- kl III a Szkoła Podstawowa nr 6

III miejsce - Marta Szczodrowska- kl III Szkoła Podstawowa nr 5

Wyróżnienie - Bartosz Grabarczyk kl III a Szkoła Podstawowa nr 6

Konkurs " Rodzicu! Miłości uczę się od Ciebie"

kategoria ( klasy IV-VII szkoły podstawowej)

I Miejsce - Filip Sybidło kl. IV b Szkoła Podstawowa nr 6

II Miejsce - Konrad Matusiak kl. V c Szkoła Podstawowa nr 6

III Miejsce - Milena Materka kl. V Szkoła Podstawowa nr 4

Wyróżnienie - Maria Kozłowska kl VI d Szkoła Podstawowa nr 9

kategoria ( kl II- III oddziały gimnazjalne)

I Miejsce - Nikola Puchalska kl II Szkoła Podstawowa nr 5

II Miejsce - Klaudia Justyńska kl II c Szkoła Podstawowa nr 7

III Miejsce - Kinga Michalak kl III c Szkoła Podstawowa nr 7

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (1)
  • 4 lata temu | ocena +2 / -2

    Uczestniczka

    Dlaczego pani policjantka (to chyba ta od zgubionego buta 11.11) nie potrafiła dobrze przeczytać tego co przygotowała, czy może ktoś jej przygotował, a ona się nie przygotowała? Żenujące było to w jaki sposób zaprezentowała swoje wystąpienie.