Reklama

Albo ryba albo akwarium? Drogowy problem na Podrzecznej

Opublikowano:
Autor:

Albo ryba albo akwarium? Drogowy problem na Podrzecznej - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Ubiegłoroczny remont ulicy Podrzecznej niewątpliwie był bardzo potrzebny, jednak wraz z nową nawierzchnią pojawiło się mnóstwo problemów i nieścisłości. Było też wiele pytań, na które staraliśmy się sukcesywnie odpowiadać. Te jednak zdają się nie kończyć... Tym razem obiektem zainteresowania mieszkańców, a ściślej rzecz ujmując kierowców, stała się sygnalizacja świetlna znajdująca się przy skrzyżowaniu ul. Podrzecznej z Ul. Papieża Jana Pawła II.

Kierowcy, którzy na tym skrzyżowaniu chcą skręcić warunkowo w prawo, tak jak można było to zrobić przed remontem, spotykają się z rozczarowaniem. Zniknęła bowiem zielona strzałka, która dawała takie przyzwolenie. Dlaczego więc po remoncie nie wróciła na swoje miejsce? Rzecznik prasowy Urzędu Miasta uraczył nas odpowiedzią, w której tłumaczy, że:

- Pozostawienie w kolizji strumienia rowerowego ze strumieniem sterowanym sygnalizatorem S-2 (sygnałem dopuszczającym skręcanie w kierunku wskazanym strzałką) byłoby niezgodne z przepisami - czytamy w odpowiedzi.

Co w przełożeniu na "nasze" oznacza, że... albo strzałka, albo ścieżka rowerowa. W 2015 roku w życie weszło rozporządzenie Ministra Infrastruktury, które wprowadziło zmiany mówiące o tym, że nie jest możliwe jednoczesne zastosowanie przejścia dla pieszych, ścieżki dla rowerów i strzałki warunkowego skrętu w prawo lub w lewo.

Tę kwestię wyjaśnił również w piśmie przedstawiciel firmy zajmującej się konserwacją sygnalizacji świetlnej na terenie miasta Kutno:

- Strumień rowerowy nie może pozostawać w kolizji ze strumieniem sterowanym sygnalizatorem S-2 (sygnałem dopuszczającym skręcanie w kierunku wskazanym strzałką). Ustawodawca zezwala na kolizję ruchu pieszego ze strumieniem sterowanym S-2, natomiast jeśli chodzi o rowery możliwości takiej nie daje - czytamy.

Powyższy przykład potwierdza więc utartą regułę, że nie można mieć wszystkiego...

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE