Reklama

Alkoholowe libacje na placu zabaw

Opublikowano:
Autor:

Alkoholowe libacje na placu zabaw - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia W naszym mieście na wielu osiedlach pojawiają się nowiutkie place zabaw. Niestety, niektóre z nich zamiast służyć dzieciom, są rajem dla okolicznych kloszardów.

W ubiegłym roku mieszkańcy ulicy Północnej mogli cieszyć się z oddania nowego placu zabaw. Rodzice mieli nadzieję, że ich pociechy wreszcie będą miały możliwość zabawy w komfortowych oraz, przede wszystkim, bezpiecznych warunkach.

- Niestety czasami zbiera się tutaj podejrzane towarzystwo. Ci ludzie nie są raczej agresywni, jednak razi mnie ich słownictwo. Tutaj bawią się dzieci, które często muszą słuchać najbardziej wyszukanych przekleństw - mówi Zdzisława Maćczak, która plac zabaw odwiedza z wnuczką.

Jak mówią lokatorzy osiedla, najczęściej młodzież zbiera się w nocy. Wtedy imprezy trwają w najlepsze, skutecznie uprzykrzając życie mieszkańców. Niedawno administracja spółdzielni Pionier zamontowała lampę oświetleniową. Miało to zniechęcić imprezowiczów do odwiedzania osiedla, tym samym poprawiając bezpieczeństwo mieszkańców. Niestety, te starania nie przyniosły oczekiwanego rezultatu. Podobnie, jak liczne interwencje policji i straży miejskiej.

Mieszkańcy apelują o pomoc. Zwłaszcza teraz, kiedy zbliżają się wakacje i czas wzmożonego wypoczynku dzieci i młodzieży. Ich apeli wysłuchali radni, Łukasz Walczak i Robert Małachowski. Niedawno złożyli interpelację w której proszą o zamontowanie kamery miejskiego monitoringu w pobliżu placu zabaw.

- Zgłosiła się do nas grupa mieszkańców prosząc o interwencję w tej sprawie. W pełni rozumiemy ten problem, dlatego złożyliśmy stosowne pismo. Mamy nadzieję, że kamera w tym miejscu pozytywnie wpłynie na bezpieczeństwo rodziców i ich dzieci - mówi radny, Łukasz Walczak.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE