Aluminium na łopatkach

Aluminium na łopatkach - Zdjęcie główne

Wydarzenia MKS Kutno wygrał z liderem IV ligi wielkopolskiej Aluminium Konin 3:0 (2:0) w meczu sparingowym rozgrywanym w Kutnie.Bramki dla "Miejskich" zdobyli dwie Sylwester Płacheta (14, 86) i Michał Rosiak (44).W składzie MKS Kutno zabrakło dziś Mariusz Jakubowskiego, Andrzeja Grzegorka, Łukasza Laskowskiego i Tomasza Czajkowskiego.Spotkanierozpoczęło się od groźnych ataków gości, którzy z wielką łatwościąprzedzierali się pod pole karne kutnowskiej drużyny, ale na szczęściedla "Żółto-Niebieskich" strzały przyjezdnych mijały bramkę, bądźdobrymi interwencjami popisywał się Michał Sokołowicz.

Gdy wydawało się, że gola zdobędą piłkarze z Konina, ŁukaszZnyk popisał się ponad czterdziesto metrowym podaniem do SylwestraPłachety, który podbił futbolówkę nad bramkarzem Aluminium i mieliśmy1:0 dla podopiecznych Pawła Ślęzaka.

Goście rozdrażnieni złym wynikiem zepchnęli kutnian do obrony, która momentami przypominała "obronę Częstochowy"i MKS nie potrafił wyjść z własnej połowy. Przez ten czas Aluminiumpokazało "kawał" dobrego futbolu i tylko przez słabą skuteczność piłkanie zatrzepotała w kutnowskiej siatce.

Całkiem niespodziewanie w 44 minucie bramkę do szatni podwyższając na 2:0 zdobył Michał Rosiak,który wykorzystał dobre podanie Marcina Panka. Nieoceniony wkład w tęakcję miał Sylwester Płacheta, który przedryblował kilku przeciwnikówprzy linii bocznej.

Drugie czterdzieści pięć minut wyglądało już całkiem inaczej i przewagę mieli kutnianie. Szczególnepochwały należą się Sylwestrowi Płachecie, który raz po raz ośmieszałrywali, a w 86 minucie strzelił fenomenalną bramkę.

W 49minucie ładną akcję przeprowadził duet Bolimowski - Płacheta, ale temudrugiemu nie udało się zdobyć gola. Kilkanaście minut później przedszansą zmiany rezultatu stanął Michał Pilarski, lecz obrońcy Aluminiumzdołali wybić piłkę na rzut rożny.

Po kwadransie gry w drugiejpołowie do głosu starali się dojść przyjezdni, lecz ich ataki rozbijanebyły przez Pawła Ocetka bądź Łukasza Znyka, którzy rozegrali dziśbardzo dobre zawody.

W 76 minucie Michał Rosiak ładnych strzałemz 25 metrów chciał zaskoczyć bramkarza z Konina, ale futbolówkaprzeleciała metr nad poprzeczką. W odpowiedzi Aluminium przeprowadziłodwie, dość groźne akcje, ale na posterunku był Michał Sokołowicz.

Cztery minuty przed końcem meczu fenomenalnego gola zdobył Sylwester Płacheta,który strzałem z powietrza "zdjął pajęczynę" z okienka bramkistrzeżonej przez goalkeepera przyjezdnych i ustalił wynik na 3:0 dlaMKS Kutno.

MKS Kutno - Aluminium Konin 3:0 (2:0)
1:0 Sylwester Płacheta 14 min.
2:0 Michał Rosiak 44 min.
3:0 Sylwester Płacheta 86 min.

MKS : Sokołowicz- Ocetek, Znyk, Kaczor (75 Pokorski), Bartczak, Łucki (46 PiotrMichalski), Panek, Bolimowski, Pilarski - Płacheta, Rosiak