Reklama

Anglistka z zarzutami. Chce dobrowolnie poddać się karze

Opublikowano:
Autor:

Anglistka z zarzutami. Chce dobrowolnie poddać się karze - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Prokuratura Rejonowa w Kutnie postawiła Michalinie R. trzy zarzuty w sprawie posługiwania się fałszywymi dokumentami potwierdzającymi jej kwalifikacje zawodowe. Grozi jej do 5 lat pozbawienia wolności.Przypomnijmy, że kobieta uczyła języka angielskiego na terenie kilku placówek edukacyjnych powiatu, mimo że nie ukończyła ani anglistyki, ani kursu pedagogicznego. Jak wynika z ustaleń śledczych, w ten sposób, pracowała w okresie od 2009 r, do grudnia 2014 roku.

W tej sprawie do kutnowskiej prokuratury wpłynęło kilka doniesień, z placówek, gdzie była zatrudniona oraz od samej zainteresowanej. Z jej zawiadomienia wynika, że studiów wyższych nigdy nie zdołała ukończyć, na co wpływ miała jej ciężka sytuacja życiowa. Wyjaśniła też, że dyplom zdobyła, wchodząc w kontakt z fałszerzami dokumentów na jednym z łódzkich targowisk. Potrzebowała pieniędzy i dlatego chciała podjąć zatrudnienie.

- Michalina R. złożyła wniosek o dobrowolne poddanie się karze. Przyznała się bowiem do winy - mówi Sławomir Erwiński, Prokurator Rejonowy w Kutnie.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE