Anna Pietrzak w finale Mistrzostw Polski

Anna Pietrzak w finale Mistrzostw Polski - Zdjęcie główne

WydarzeniaAnna Pietrzak, młoda zawodniczka MUKS Expom Krośniewice, wystartowała na XIII Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Szczecinie w obu biegach płotkarskich na 400 i 100 m. Przypominamy, że zawody odbyły się w dniach 25-27 lipca. Przed mistrzostwami Ania sklasyfikowana była na dziewiątym i dziesiątym miejscu w Polsce wśród juniorek młodszych. Plan minimum polegał na zakwalifikowaniu się do finału A, czyli pierwszej ósemki.

W biegu na 400 m ppł w eliminacjach Ania poprawiła rekord życiowy (63,92 sek.) i z piątym czasem eliminacji weszła do finału A. W finale wystartowała bardzo mocno i w połowie dystansu była na pierwszym miejscu, jednak zabrakło sił i zakończyła bieg na ósmym miejscu. Mimo to jej wola walki i poprawna technika wskazuje na ogromny potencjał i możliwości. W biegu na 100 m ppł Ania z ósmym czasem weszła do finału A, czas 14,56 s to jej nowy rekord życiowy i tylko 0,06 sek. zabrakło do pierwszej klasy sportowej. W finale dało znać o sobie zmęczenie startami na 400 m i z czasem 14,83 sek. Ania zajęła szóste miejsce.

Ten sezon startowy potwierdził przynależność Ani do czołówki krajowej w biegach płotkarskich. Najpierw zajęła piąte miejsce w Halowych Mistrzostwach Polski w biegu na 60 m ppł., później zdobyła Mistrzostwo Makroregionu w biegu na 400 m ppł. i 100 m ppł. Ostatnio zaś dwa finały na OOM to dobry prognostyk na dalszą karierę sportową młodej zawodniczki.