Reklama

Apteki w weekendy i święta będą nieczynne. Serenda: to skandal!

Opublikowano:
Autor:

Apteki w weekendy i święta będą nieczynne. Serenda: to skandal!  - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Jeden na wszystkich, wszyscy na jednego - tak pokrótce można podsumować wczorajszą dyskusję oraz głosowanie nad rozkładem godzin pracy aptek na terenie powiatu kutnowskiego. Rada zdecydowała, że w 2020 roku - podobnie jak w ubiegłych latach - punkty apteczne na wsiach będą otwarte niemal wyłącznie w tygodniu, i to nie dłużej niż do godz. 17. Jedynym, który sprzeciwił się takiemu rozwiązaniu był radny Bartosz Serenda. "Nie każdego stać, żeby podjechać do miasta po leki. Żyjemy w biednym kraju, biednych ludzi!" - grzmiał rajca.

Wydawało się, że podjęcie uchwały będzie czystą formalnością. Serenda nie zamierzał jednak dać za wygraną.

- Dziwię się głównie wójtom, którzy wyrazili zgodę na to, iż np. w Bedlnie punkt apteczny będzie otwarty od poniedziałku do piątku do godz. 15, a w weekend nieczynny, w Dąbrowicach od 8 do 17, też zamknięty w weekendy, w Łaniętach od 8 do 16, a w Oporowie do 15 tylko czynne [...] Z kolei w dni świąteczne można zrobić zakupy tylko w aptekach w Żychlinie i w Kutnie - wymieniał rajca.

Ataki Serendy odpierał członek zarządu, Marek Kubasińki.

- Niech Pan mi wyjaśni, jaki jest sens, żeby te apteki w dni wolne od pracy były czynne, jeśli ośrodek zdrowia gminny jest nieczynne, bo lekarze w tych dniach nie urzędują. To co te apteki mają sprzedawać? Leki podstawowe są w sklepach spożywczych i każdy może się zaopatrzyć. A jeśli ktoś chce skorzystać z usług lekarza, to i tak musi przyjechać do Kutna i przy okazji skorzysta z apteki. To jest absolutnie nieekonomiczne i nieuzasadnione - skontrował Kubasińki.

Te słowa zadziałały na radnego jak płachta na byka.

- Naszym zadaniem nie jest dbanie o interes ekonomiczny aptekarzy, tylko działanie w interesie 100 tys mieszkańców powiatu kutnowskiego. Nie można przewidzieć, które leki będę potrzebne w danej chwili, a które nie. Proszę wyjść z przeświadczenia, że nie wszyscy chodzą drogich garniturach i stać ich na wszystko. Są też osoby, które nie mają samochodu, są samotnie mieszkające matki, które nie mają prawa jazdy i nie mogą jechać w nocy do apteki, gdy dziecko gorączkuje. Tak świat nie wygląda, żyjemy w biednym kraju biednych ludzi. To jest skandal, że apteki w tygodniu są czynne do 15:30 a weekend nieczynne - skonstatował Serenda.

Mimo prób przekonania kolegów z rady, Bartosz Serenda nie doczekał się finału rodem z "12 gniewnych ludzi". Z 19 rajców tylko on głosował przeciw podjęciu uchwały. Swoim oburzeniem radny postanowił podzielić się z internautami.

A Wy co sądzicie na ten temat? Czy radny Serenda broni słusznej sprawy, czy robi burzę w szklance wody?

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE