Reklama

ARRK S.A. jako Partner Konferencji Innowacje w Polityce Społecznej organizowanej przez Uniwersytet Łódzki

Opublikowano:
Autor:

ARRK S.A. jako Partner Konferencji Innowacje w Polityce Społecznej organizowanej przez Uniwersytet Łódzki - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia W dniach 15-17 października w Katedrze Pracy i Polityki Socjalnej Wydziału Ekonomiczno- Socjologicznego Uniwersytetu Łódzkiego, odbyła się konferencja pt. Innowacje w Polityce Społecznej . Agencja Rozwoju Regionu Kutnowskiego S.A. wystąpiła w roli Partnera Uniwersytetu Łódzkiego przy organizacji tego przedsięwzięcia.Celem konferencji była wymiana doświadczeń związanych z polityką społeczną, zdefiniowanie jej najważniejszych problemów oraz wyzwań przed jakimi stoi.

Polityka społeczna to dziedzina bardzo szeroka, obejmująca wiele różnych aspektów i dyscyplin nauki takich jak: psychologia, socjologia, politologia, medycyna, psychologia społeczna, prawo, zarządzanie, administracja. Stąd też interdyscyplinarny charakter konferencji i obecność na niej przedstawicieli różnych dziedzin nauki z wielu krajów świata, w tym Austrii, Turcji, Chin.

Poruszane tematy dotyczyły takich zagadnień jak: opieka nad seniorami, funkcjonowanie ośrodków pomocy społecznej, system ochrony zdrowia, niepełnosprawność, partnerstwo i współpraca międzynarodowa w polityce społecznej, problem aktywności zawodowej kobiet, wydłużania aktywności zawodowej, przeciwdziałanie wykluczeniu, problemy bezrobocia, organizacje pozarządowe.

Mimo aktywności państwa, dużych wydatków ponoszonych na politykę społeczną, jej skuteczność oraz efektywność są w dalszym ciągu niewystarczające. Należy więc poszukiwać rozwiązań, które tę efektywność zwiększą.

Konferencja to jedno z wielu inicjatyw z zakresu wdrażania innowacji społecznych realizowanych wspólnie przez Katedrę Pracy i Polityki Socjalnej Wydziału Ekonomiczno- Socjologicznego Uniwersytetu Łódzkiego i Agencję Rozwoju Regionu Kutnowskiego S.A.

Obecnie jesteśmy na etapie ubiegania się o dotacje na realizację dwóch projektów o charakterze międzynarodowym, związanych z wdrażaniem innowacji w zakresie utrzymaniem aktywności zawodowej osób z grupy 50+. Są to rozwiązania wdrożone i przetestowane przez naszych partnerów z Wielkiej Brytanii i Portugalii.

Realizacja tych projektów przewidziana jest na lata 2016 -2017. Mamy nadzieję, że przyniosą odczuwalne, pozytywne skutki na lokalnym rynku pracy. Jest to więc nasz wkład w działania związane z poszukiwaniem innowacyjnych i niestandardowych, ale skutecznych rozwiązań.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE